Anglie - Po stopách vraždy

Anglie - Po stopách vraždy

To by jeden vraždil. Dvounožci jsou jako organizátoři zájezdu úplně nemožný - prakticky ihned po příletu do Londýna nás přeložili do vlaku a odvlekli na venkov. Protože detektivky.

Naše dvounožka je totiž fanda do detektivek a do těch anglickejch nejvíc.
Takže naše první fotka z Anglie je z tunelu. Tohle je dovopravdickej nefalšovanej anglickej vlak (jezdí vlevo) a autentickej anglickej tunel. 
Mno. Naše dvounožka je totiž fanda do detektivek a do těch anglickejch nejvíc.
Takže naše první fotka z Anglie je z tunelu. Tohle je dovopravdickej nefalšovanej anglickej vlak (jezdí vlevo) a autentickej anglickej tunel.
Mno.

Když jsme vyjeli z tunelu, výhled se dramaticky vylepšil. Pole s českou řepkou tu oddělujou hezký živý ploty a všude se pase spousta ovcí. Když jsme vyjeli z tunelu, výhled se dramaticky vylepšil. Pole s českou řepkou tu oddělujou hezký živý ploty a všude se pase spousta ovcí.

Tohle je železniční zastávka v Rugby, kde vlak zastavil, protože měl rozbitý záchody, tak aby se mohli pasažéři... umýt ruce.
(To by se v ČD stát nemohlo - není nad wécé s poctivou dírou na koleje.) Tohle je železniční zastávka v Rugby, kde vlak zastavil, protože měl rozbitý záchody, tak aby se mohli pasažéři... umýt ruce.
(To by se v ČD stát nemohlo - není nad wécé s poctivou dírou na koleje.)

Jako odškodný za únos na venkov jsme dostali pravou anglickou snídani, takže jsme přestali intenzivně brblat. Jako odškodný za únos na venkov jsme dostali pravou anglickou snídani, takže jsme přestali intenzivně brblat.

A pak jsme vyrazili po stopách Agathy Christie. 
Tohle je jeden takovej most, co vede na panství Shugborough. Ty postranní chlívečky tam má, aby bylo kam uhnout, když jede pán na koni! A pak jsme vyrazili po stopách Agathy Christie.
Tohle je jeden takovej most, co vede na panství Shugborough. Ty postranní chlívečky tam má, aby bylo kam uhnout, když jede pán na koni!

Tak a jsme tady, na pravým anglickým venkovským panským sídle. Tak a jsme tady, na pravým anglickým venkovským panským sídle.

Sídlo bylo mnohem pohlednější zezadu. Celý hrozně opečovaný a všechny keře a tráva jak podle pravítka. Dvonožka z toho byla u vytržení a koukala za keře, jestli tam neleží mrtvola služky. 
Neležela. Dvounožka byla zklamaná. Sídlo bylo mnohem pohlednější zezadu. Celý hrozně opečovaný a všechny keře a tráva jak podle pravítka. Dvonožka z toho byla u vytržení a koukala za keře, jestli tam neleží mrtvola služky.
Neležela. Dvounožka byla zklamaná.

Byla tam všude spousta zákazů. Teda, vždycky tam bylo napsáno Plís, ale stejnak. Zákaz lezení na rujnu. Byla tam všude spousta zákazů. Teda, vždycky tam bylo napsáno Plís, ale stejnak. Zákaz lezení na rujnu.

Nesedat. Nesedat.

Nesahat. Nesahat.

Uvnitř jsme pochopili, že vraždy tu musely být nevyhnutelný.
Vidíte ten kovanej megasvícen? Ten přímo svádí k majznutí po hlavě!
Dvounožka byla u vytržení. Uvnitř jsme pochopili, že vraždy tu musely být nevyhnutelný.
Vidíte ten kovanej megasvícen? Ten přímo svádí k majznutí po hlavě!
Dvounožka byla u vytržení.

Obejvák že by jeden vraždil. Samý kanape, samá židle, ale telka žádná. Obejvák že by jeden vraždil. Samý kanape, samá židle, ale telka žádná.

Zřejmě mazlíčci pána domu, he he he! Zřejmě mazlíčci pána domu, he he he!

A už nás hnali dál. Tímhle stylem budeme mít packy brzo ošoupaný...
Anglie je celá protkaná těmahle kanálama, co kdysi sloužily k dopravě porcelánu, a po nich jezdí takovýhle pěkný loďky.
Zkoušeli jsme to ukecat na plavbu, ale prej nesmí jezdit rychleji než pět mil za hodinu, takže bysme stihli málo vražd. A už nás hnali dál. Tímhle stylem budeme mít packy brzo ošoupaný...
Anglie je celá protkaná těmahle kanálama, co kdysi sloužily k dopravě porcelánu, a po nich jezdí takovýhle pěkný loďky.
Zkoušeli jsme to ukecat na plavbu, ale prej nesmí jezdit rychleji než pět mil za hodinu, takže bysme stihli málo vražd.

Pak jsme dojeli do městečka Lichfield, aby dvounožka viděla pravou viktoriánskou architekturu. Ta se vyznačuje spoustou komínů. Teda asi. Pak jsme dojeli do městečka Lichfield, aby dvounožka viděla pravou viktoriánskou architekturu. Ta se vyznačuje spoustou komínů. Teda asi.

"Vražda v Ptačí ulici"
To jsme tady objevili. Říkali jsme si, že jestli někdo hledá dům holubí, tady by byla jistá reálná šance. "Vražda v Ptačí ulici"
To jsme tady objevili. Říkali jsme si, že jestli někdo hledá dům holubí, tady by byla jistá reálná šance.

Tak ne, přátelé, tak jenom labutí. Tak ne, přátelé, tak jenom labutí.

Procházeli jsme se těmi malinkými uličkami a pak jsme zahnuli za roh a tam... HU! Katedrála! Procházeli jsme se těmi malinkými uličkami a pak jsme zahnuli za roh a tam... HU! Katedrála!

Teda fakt krásná, opravdu. Celá taková žebrovaná. Teda fakt krásná, opravdu. Celá taková žebrovaná.

Hurá, mrtvola! 
S tou jsme se museli vyblejsknout. 
Dvounožka byla pobavená. Hurá, mrtvola!
S tou jsme se museli vyblejsknout.
Dvounožka byla pobavená.

A hele, Lenin! A hele, Lenin!

A není to Lenin, je to Smith, kapitán Titanicu.
No, prašť jak udeř, oba dva slušný potápky... A není to Lenin, je to Smith, kapitán Titanicu.
No, prašť jak udeř, oba dva slušný potápky...

Dvounožčina vášeň pro anglickou vraždu nás dohnala dokonce na vřesoviště. Vřes je totiž tradiční místo na ukrývání mrtvol. Dvounožčina vášeň pro anglickou vraždu nás dohnala dokonce na vřesoviště. Vřes je totiž tradiční místo na ukrývání mrtvol.

A nakonec dne jsme si dali pravej anglickej čaj. S okurkovými sendviči, lososovými sendviči, scones s marmeládou a šlehačkou a s cupcakekama. Kapkejkama. No prostě s těma malejma dortama. A nakonec dne jsme si dali pravej anglickej čaj. S okurkovými sendviči, lososovými sendviči, scones s marmeládou a šlehačkou a s cupcakekama. Kapkejkama. No prostě s těma malejma dortama.

Anglický čaj o páté je dost výživná záležitost, už se po něm prakticky nemusí večeřet, protože je to slušná přežíračka. Tentokrát se to obešlo bez arseniku v sendvičích a kyanidu v čaji.
Dvounožka se musela nudit. Anglický čaj o páté je dost výživná záležitost, už se po něm prakticky nemusí večeřet, protože je to slušná přežíračka. Tentokrát se to obešlo bez arseniku v sendvičích a kyanidu v čaji.
Dvounožka se musela nudit.

Nakonec jsme se vyfotili na anglický zahrádce s poměnkama, abyste na nás nezapomněli ;) 
My jedeme dál, tak zatím... Nakonec jsme se vyfotili na anglický zahrádce s poměnkama, abyste na nás nezapomněli ;)
My jedeme dál, tak zatím...

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100