Druhá šichta u Emirates a ostrov pokladů

Druhá šichta u Emirates a ostrov pokladů

Přiletěl jsem do Dubaje a nevěděl co s načatým dnem. Zrovna se připravovala další skupina palubního personálu k letu na ostrov Mauricius - tak jsem se přidal. Kdo by nevyužil možnost dostat se na kdysi pirátský ostrov prý dodnes plný pokladů...

Než jsem zapnul všechny obrazovky tak to chvíli trvalo...:-) Tak jsem se z toho unavil, že jsem pak celou cestu prospal. Než jsem zapnul všechny obrazovky tak to chvíli trvalo...:-) Tak jsem se z toho unavil, že jsem pak celou cestu prospal.

Tady to je náš stroj - už na zemi - na ostrově. Trochu jsem se bál zda se tam piloti trefí. Nakonec jsem se dozvěděl, že Mauricius je velký téměř 2000 čtverečních kilometrů. Tady to je náš stroj - už na zemi - na ostrově. Trochu jsem se bál zda se tam piloti trefí. Nakonec jsem se dozvěděl, že Mauricius je velký téměř 2000 čtverečních kilometrů.

Místní přátelští obyvatelé mě přivítali květinami. Místní přátelští obyvatelé mě přivítali květinami.

Lávové kameny najdete úplně všude. Prý skvělý stavební materiál. Lávové kameny najdete úplně všude. Prý skvělý stavební materiál.

Trochu relaxu u Indického oceánu... Trochu relaxu u Indického oceánu...

Ještě trochu odpočinku u bazénu... Ještě trochu odpočinku u bazénu...

Ještě trochu odpočinku na krásné písečné pláži... Ještě trochu odpočinku na krásné písečné pláži...

...a pak hned do práce. Prý je tu ještě hodně pokladů po pirátech co ostrov kdysi obývali. ...a pak hned do práce. Prý je tu ještě hodně pokladů po pirátech co ostrov kdysi obývali.

Jediné co jsem našel byl malý krabík. Jediné co jsem našel byl malý krabík.

K hledání pokladů by se ale chtělo naučit potápět! Jenže kdo viděl plyšáky se potápět? Jen jednou... Tak jsem radši vyrazil do města. K hledání pokladů by se ale chtělo naučit potápět! Jenže kdo viděl plyšáky se potápět? Jen jednou... Tak jsem radši vyrazil do města.

V hlavní městě Port Louis mají obrovské tržiště. Kromě různých cetek tu také prodávají čerstvé maso a ryby... V hlavní městě Port Louis mají obrovské tržiště. Kromě různých cetek tu také prodávají čerstvé maso a ryby...

A také tu mají muzeum nejslavnější a také nejdražší známky na světě. A také tu mají muzeum nejslavnější a také nejdražší známky na světě.

Původně jsem ji chtěl v tom muzeu tak trochu "po česku" vzít. Ale nakonec jsem se v muzeu dozvěděl, že existuje i červený mauricius.  Nejvzácnější  je mít na obálce nalepenou jak modrou, tak červenou (tzv. Bordeaux cover). Za takový dopis se v aukci platí až 4 miliony amerických dolarů. Původně jsem ji chtěl v tom muzeu tak trochu "po česku" vzít. Ale nakonec jsem se v muzeu dozvěděl, že existuje i červený mauricius. Nejvzácnější je mít na obálce nalepenou jak modrou, tak červenou (tzv. Bordeaux cover). Za takový dopis se v aukci platí až 4 miliony amerických dolarů.

Nakonec jsem si jen poslal domů pohled a frčel jsem zase zpět. Však to znáte - všude dobře, ale doma nejlépe.

Více o ostrově Mauricius si můžete přečíst třeba zde.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100