Jak jsem byl na výletě v muzeu 1.část

Jak jsem byl na výletě v muzeu 1.část

Na druhý svátek vánoční jsem vyrazil k našim německým sousedům - do muzea dopravy v Norimberku. Skvělé muzeum věnované převážně železnici, ale já si nejdříve prohlédl interaktivní expozici věnovanou komunikaci a pořádně jsem všechno vyzkoušel a prošmejdil!

Nejdříve mě zaujalo malé televizní studio s tzv. klíčovací stěnou. Já jsem si vybral pozadí televizních zpráv televize ARD a vyzkoušel si jak se moderují zprávy (výsledný obrázek jste mohli vidět v úvodu). Nejdříve mě zaujalo malé televizní studio s tzv. klíčovací stěnou. Já jsem si vybral pozadí televizních zpráv televize ARD a vyzkoušel si jak se moderují zprávy (výsledný obrázek jste mohli vidět v úvodu).

Taky jsem si vyzkoušel být na chvíli kameramanem u staré óbrovské kamery BOSCH. Taky jsem si vyzkoušel být na chvíli kameramanem u staré óbrovské kamery BOSCH.

Pomocí starého telefonu bylo možné vidět jak fungovaly staré telefonní ústředny. Pořád nějaké klapání - to nebylo pro mé citlivé uši :-( Pomocí starého telefonu bylo možné vidět jak fungovaly staré telefonní ústředny. Pořád nějaké klapání - to nebylo pro mé citlivé uši :-(

Když mě už bolely nohy - tak jsem si sedl na nosič starého pošťáckého kola. Když mě už bolely nohy - tak jsem si sedl na nosič starého pošťáckého kola.

Zkusil jsem nahodit taky pošťácký skútr, ale žel v muzeu nikdo nedoplnil benzín... Zkusil jsem nahodit taky pošťácký skútr, ale žel v muzeu nikdo nedoplnil benzín...

Nejlepší bylo vyzkoušet si potrubní poštu. Nejdříve jsem uvažoval, že bych se nechal takto poslat domů - ale pak jsem uviděl, že trubky vedou jen do vedlejší místnosti. Každopádně jsem musel dávat pozor, aby mě to taky nevcuclo. Nejlepší bylo vyzkoušet si potrubní poštu. Nejdříve jsem uvažoval, že bych se nechal takto poslat domů - ale pak jsem uviděl, že trubky vedou jen do vedlejší místnosti. Každopádně jsem musel dávat pozor, aby mě to taky nevcuclo.

Pak už jsem přešel do dalšího patra k mašinkách, ale o tom v dalším pokračování.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100