Kabir a lyžníci

Kabir a lyžníci

Minulou sobotu jsem jel navzdory nepřízni počasí na hory. Kdykoliv totiž vyrazím na lyže, pořád se mi někdo chechtá, že mám zastaralou výbavu, takže zalyžovat si mezi svými prostě stálo i za ten nečas.

Jak vidíte na fotce, na Neklidu se převalovala mlha, pršelo a foukalo.
Jak ale dále na fotce vidíte, účastníci Kiwi Cupu, neboli závodu ve sjezdu historickou metodou Telemark, i v takovémhle počasí zůstávají optimističtí, styloví a sportovně naladění. A to včetně mláďat! Jak vidíte na fotce, na Neklidu se převalovala mlha, pršelo a foukalo.
Jak ale dále na fotce vidíte, účastníci Kiwi Cupu, neboli závodu ve sjezdu historickou metodou Telemark, i v takovémhle počasí zůstávají optimističtí, styloví a sportovně naladění. A to včetně mláďat!

O co přesně v Kiwi Cupu jde: To je taková partička lidí, co mají pletený svetry (jako já), dřevěný lyže (jako já) a kožený boty (jako já) a už 27 let se každoročně scházejí, aby si zazávodili po staru. 
A tady už máme prvního závodníka! O co přesně v Kiwi Cupu jde: To je taková partička lidí, co mají pletený svetry (jako já), dřevěný lyže (jako já) a kožený boty (jako já) a už 27 let se každoročně scházejí, aby si zazávodili po staru.
A tady už máme prvního závodníka!

A další - jéé, pozor, jede na mě! A další - jéé, pozor, jede na mě!

Dopadlo to dobře. On mi pochválil moje bambusový hůlky, já jemu jeho klacek a jelo se dál. Teda on jel dál. Dopadlo to dobře. On mi pochválil moje bambusový hůlky, já jemu jeho klacek a jelo se dál. Teda on jel dál.

Tenhle závodník vypadal jak Batman. Nebo teda spíš Batmanův dědeček na lyžích. Tenhle závodník vypadal jak Batman. Nebo teda spíš Batmanův dědeček na lyžích.

A další a další, a to už nám, přátelé, fičelo jak na Sibiři, lilo jak z konve a já už byl zralej na vyždímání, takže jsem pomalu balil.
Klobouk dolů před těmihle borci a jejich odhodláním! A další a další, a to už nám, přátelé, fičelo jak na Sibiři, lilo jak z konve a já už byl zralej na vyždímání, takže jsem pomalu balil.
Klobouk dolů před těmihle borci a jejich odhodláním!

Ale ještě předtím jsem si musel vyzkoušet ten telemark.
To je taková ta figura, co dělají skokani na lyžích po dopadu.
Jedna noha dopředu, druhá dozadu, pokrčit kolena... Ale ještě předtím jsem si musel vyzkoušet ten telemark.
To je taková ta figura, co dělají skokani na lyžích po dopadu.
Jedna noha dopředu, druhá dozadu, pokrčit kolena...

Jo... Ne... Ne. Jo... Ne... Ne.

Telemark mi nejde. Mně jde zapíchnout lyže a udělat si z nich opěrátko, takže takový telepark, ha ha.
A teď už domů, do tepla ;) sportu zdar! Telemark mi nejde. Mně jde zapíchnout lyže a udělat si z nich opěrátko, takže takový telepark, ha ha.
A teď už domů, do tepla ;) sportu zdar!

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100