Kabir na horách

Kabir na horách

Včera ráno jsem koukal z okna, jak jaro klepe na dveře, a zděsil jsem se: Vždyť já letos ještě ani nevytáhl lyže!

Sbalil jsem tedy svoje ski a naskočil do autobusu směr Boží dar. Konal se tam totiž známý běžkařský závod Karlův běh! Sbalil jsem tedy svoje ski a naskočil do autobusu směr Boží dar. Konal se tam totiž známý běžkařský závod Karlův běh!

Když jsem přišel na start, nikdo tam nebyl. Ptám se pořadatele: "Kdy přijdou?" a on povídá: "Už odjeli. Ale za půl hodiny startuje další závod. Jestli chceš jet, měl by sis vyplnit přihlášku a vyzvednout startovní číslo." Když jsem přišel na start, nikdo tam nebyl. Ptám se pořadatele: "Kdy přijdou?" a on povídá: "Už odjeli. Ale za půl hodiny startuje další závod. Jestli chceš jet, měl by sis vyplnit přihlášku a vyzvednout startovní číslo."

Tak jsem šel. Při registraci byla trochu prekérka s požadavkem na jméno a příjmení. Jsem jen Kabir, tak co s tím...? Nakonec jsem se vyplnil jako Kabir Výborný. Tak jsem šel. Při registraci byla trochu prekérka s požadavkem na jméno a příjmení. Jsem jen Kabir, tak co s tím...? Nakonec jsem se vyplnil jako Kabir Výborný.

A teprve pak jsem se koukl na propozice závodu. 42 kilometrů??? Zešíleli...? 
To nedám, to je jasný. A teprve pak jsem se koukl na propozice závodu. 42 kilometrů??? Zešíleli...?
To nedám, to je jasný.

Udělal jsem si taktickou přestávku a rozhodl se, že není důležitý ani vyhrát, ani se zúčastnit, ale prostě si jen tak trochu zasportovat. Udělal jsem si taktickou přestávku a rozhodl se, že není důležitý ani vyhrát, ani se zúčastnit, ale prostě si jen tak trochu zasportovat.

Neúčast v profi závodě mi nezabrání v tom, abych si nechal udělat profi servis lyží!
Pán se uculoval a říká: "Co to je za lyže? Fisherky?"
Povídám důležitě: "Ne, myšerky! Neznáte?" Neúčast v profi závodě mi nezabrání v tom, abych si nechal udělat profi servis lyží!
Pán se uculoval a říká: "Co to je za lyže? Fisherky?"
Povídám důležitě: "Ne, myšerky! Neznáte?"

A pak jsem se vydal pokořit bílou stopu.
Běžkaři jsou moc prima cháska, všichni se na mě pořád hezky usmívali. A pak jsem se vydal pokořit bílou stopu.
Běžkaři jsou moc prima cháska, všichni se na mě pořád hezky usmívali.

Ták, nejdřív rozcvičit. Základní lyžařský postoj zvládám: Lyže uprostřed, hůlky vně! Ták, nejdřív rozcvičit. Základní lyžařský postoj zvládám: Lyže uprostřed, hůlky vně!

Teďka ten obrat: Jak vono se to... jednu lyži otočit... Teďka ten obrat: Jak vono se to... jednu lyži otočit...

...ááááá... ...ááááá...

Mno. Asi jsem si to pivo neměl vypít na slunci. Mno. Asi jsem si to pivo neměl vypít na slunci.

Ale ve stopě už to celkem šlo! Teda, chechtal se mi tam jeden sněhulák, ale čert ho vem, žejo! Ale ve stopě už to celkem šlo! Teda, chechtal se mi tam jeden sněhulák, ale čert ho vem, žejo!

No a pak jsem zaslechl hlášení, že první borci brzy dojedou do cíle, tak jsem se jel podívat. Cestou jsem potkal tohohle prima psa. Je to Puli a tuhle rasu poznáte podle toho, že nepoznáte, kde má vepředu a kde vzadu. Teda dokud se nerozeběhne nebo vám majitel neukáže. No a pak jsem zaslechl hlášení, že první borci brzy dojedou do cíle, tak jsem se jel podívat. Cestou jsem potkal tohohle prima psa. Je to Puli a tuhle rasu poznáte podle toho, že nepoznáte, kde má vepředu a kde vzadu. Teda dokud se nerozeběhne nebo vám majitel neukáže.

Časomíra v cíli mi potvrdila mé předchozí obavy: Ti chudáci se pachtí na trati už hodinu! Ještě že jsem nejel, už by mě tam někde křísili... Časomíra v cíli mi potvrdila mé předchozí obavy: Ti chudáci se pachtí na trati už hodinu! Ještě že jsem nejel, už by mě tam někde křísili...

Zafandil jsem vítězovi prvního závodu, to je ten pán v černém, co se choulí jako brouk, a šel... Zafandil jsem vítězovi prvního závodu, to je ten pán v černém, co se choulí jako brouk, a šel...

...na polívku. Zelňačku. Byl jsem z toho všeho celej utahanej a vyhládlej!
A to jsem ani nezávodil :))) ...na polívku. Zelňačku. Byl jsem z toho všeho celej utahanej a vyhládlej!
A to jsem ani nezávodil :)))

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100