Kabir na vánočním trhu

Kabir na vánočním trhu

Strašně jsem chtěl na vánoční trhy a dvounožci se zas jednou vyznamenali: Prej nepojedeme na Vánoční trh, ale na Weihnachtsmarkt. Do Německa!

A tak jsme jeli do německýho Annabergu. Už cestou jsem koukal, že štábní kultůra německejch Vánoc je něco extra. Všechny okna byly nasvícený, ale jen bílými žárovičkami a červenými hvězdami. Ani mi ten vietnamskej blikací multibarevnej cirkus nechyběl, musím přiznat... A tak jsme jeli do německýho Annabergu. Už cestou jsem koukal, že štábní kultůra německejch Vánoc je něco extra. Všechny okna byly nasvícený, ale jen bílými žárovičkami a červenými hvězdami. Ani mi ten vietnamskej blikací multibarevnej cirkus nechyběl, musím přiznat...

Na trhu byl strom jak hrom, tak jsem se u něj vyblejskl a vnořil se do davu.
Hotový mraveniště to bylo! Na trhu byl strom jak hrom, tak jsem se u něj vyblejskl a vnořil se do davu.
Hotový mraveniště to bylo!

Prodral jsem se až k vánočnímu kolotoči a vyžadoval další foto.
Bylo mi sice jasný, že za tmy ty fotky asi na cenu WorldPressFoto nebudou, ale za pokus to stojí! Prodral jsem se až k vánočnímu kolotoči a vyžadoval další foto.
Bylo mi sice jasný, že za tmy ty fotky asi na cenu WorldPressFoto nebudou, ale za pokus to stojí!

Jo, tak to je přesně německá výzdoba v kostce: Bílá, červená a vyřezávanej betlém. Přes to vlak nejede! Jo, tak to je přesně německá výzdoba v kostce: Bílá, červená a vyřezávanej betlém. Přes to vlak nejede!

A ty jejich slavný hvězdy - modrou byste hledali marně. 
Ale jsou krááásnýýý... A ty jejich slavný hvězdy - modrou byste hledali marně.
Ale jsou krááásnýýý...

Nevýhodou německýho vánočního trhu je to, že nerozumím žádnejm z těch dlouhejch nápisů, co se v nich opakujou písmena a nad nima jsou jakýsi tečky. Tak jsem šel většinou po čuchu. Nevýhodou německýho vánočního trhu je to, že nerozumím žádnejm z těch dlouhejch nápisů, co se v nich opakujou písmena a nad nima jsou jakýsi tečky. Tak jsem šel většinou po čuchu.

Pročenichal jsem se například k tomuhle stánku s praženými ořechy na sto a jeden způsob. Šiš, to byla dobrota! Vsadil jsem na mandle v cukru a chroupal, až se mi účes třásl. Pročenichal jsem se například k tomuhle stánku s praženými ořechy na sto a jeden způsob. Šiš, to byla dobrota! Vsadil jsem na mandle v cukru a chroupal, až se mi účes třásl.

Pak jsem ucítil vánoční štoly. Protože jsem nerozuměl nápisům na nich, vybral jsem namátkou - ukázal jsem na nejbližší a řekl "Dýze, bite."
Trefil jsem ořechovou! Pak jsem ucítil vánoční štoly. Protože jsem nerozuměl nápisům na nich, vybral jsem namátkou - ukázal jsem na nejbližší a řekl "Dýze, bite."
Trefil jsem ořechovou!

Některý slova mi teda fakt nikdo překládat nemusel!
Některý slova mi teda fakt nikdo překládat nemusel!

Když jsem u stánku na buřty přišel na řadu, měl jsem takovou radost, že jsem na obsluhu udělal vítěznou viktorku.
Řekli "javol" a naložili mi dva buřty.
Nehádal jsem se. Když jsem u stánku na buřty přišel na řadu, měl jsem takovou radost, že jsem na obsluhu udělal vítěznou viktorku.
Řekli "javol" a naložili mi dva buřty.
Nehádal jsem se.

A nakonec jsem ucítil vůni ze všech nejkrásnější a šel za nosem jak krysa za píšťalou. Uzená šunka! A nakonec jsem ucítil vůni ze všech nejkrásnější a šel za nosem jak krysa za píšťalou. Uzená šunka!

Vytáhl jsem celej zbytek kapesnýho a dal ho tý slečně.
Pochopila, přepočítala to a naskládala mi za to tašku plnou uzenejch pokladů.
Wundrbár! Vytáhl jsem celej zbytek kapesnýho a dal ho tý slečně.
Pochopila, přepočítala to a naskládala mi za to tašku plnou uzenejch pokladů.
Wundrbár!

No a pak už se ve mně akorát vzbouřily ty bratwursty, takže jsem udělal sanitární inspekci, a jelo se domů.
Nemůžu se dočkat Vánoc - s těma šunkama a štolou budou nejšťastnější a nejveselejší na světě! No a pak už se ve mně akorát vzbouřily ty bratwursty, takže jsem udělal sanitární inspekci, a jelo se domů.
Nemůžu se dočkat Vánoc - s těma šunkama a štolou budou nejšťastnější a nejveselejší na světě!

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100