Kabir v Kábulu

Kabir v Kábulu

Někdy, když už mám po krk všech svíčkových a řízků, tak se seberu a vyrazím do Kábulu. Skočím si na ambasádu vyřídit vízum, koupím letenku a nechám se radši pojistit. Ba ne, zahnu v Praze za Národním Divadlem do jedné uličky a jsem tam.

Na zdi tu mají koberce, příbory i boty. Na zdi tu mají koberce, příbory i boty.

Nejradši mám zapečený lilky a rýži s rozinkami a taky ten jejich dobrý chleba.  Většinou k tomu hraje i afgánská hudba. Teda aspoň se tak domnívám, přeci jenom nejsem žádná afgánská myš. Mají vůbec v Afgánistánu myši? Příště se musím zeptat. Nejradši mám zapečený lilky a rýži s rozinkami a taky ten jejich dobrý chleba. Většinou k tomu hraje i afgánská hudba. Teda aspoň se tak domnívám, přeci jenom nejsem žádná afgánská myš. Mají vůbec v Afgánistánu myši? Příště se musím zeptat.

Tady už jsem nemohl. Už jsem byl jenom opřený o skleničku a tiše odfukoval. Tady už jsem nemohl. Už jsem byl jenom opřený o skleničku a tiše odfukoval.

Tak tady to je! Malý Afgánistán v Praze. Tak tady to je! Malý Afgánistán v Praze.

Pro všechny, kdo by tam chtěli zavítat, tak odkaz na restauraci najdete ZDE. (jenom pozor restaurace jsou dvě - já chodím do té malé, která je na Karolíny Světlé)

A ještě mě napadá, když jsme u té afgánské tématiky. Jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četl se jmenuje Lovec Draků. Pokud někomu tento poklad v knihovně chybí, tak odkaz najdete ZDE.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100