Kabir v Karibiku

Kabir v Karibiku

Bylo na čase opět strhnout kuchařskou zástěru, ať chvíli myje hrnce taky někdo jiný, a vyrazit za dobrodružstvím na konec světa. Vzal jsem to přímo za nosem do Jižní Ameriky a na závěr, jako že se Kabir jmenuju, jsem se zastavil ještě smočit plyš v Karibiku.

Opět ve své kůži - ehm plyši. S ruksakem pod zadkem a ve své oblíbené  cestovatelské vestě s protrženou levou kapsou. Opět ve své kůži - ehm plyši. S ruksakem pod zadkem a ve své oblíbené cestovatelské vestě s protrženou levou kapsou.

V Belize City. Hned po příletu míříme autobusem do San Ingnacia. Zabral jsem si jako vždy pětku vzadu celou pro sebe. V Belize City. Hned po příletu míříme autobusem do San Ingnacia. Zabral jsem si jako vždy pětku vzadu celou pro sebe.

Opět dali průvodce zase tomu pravýmu. Opět je to v angličtině a opět při tom upíjim alkohol. Opět dali průvodce zase tomu pravýmu. Opět je to v angličtině a opět při tom upíjim alkohol.

Xunantunich nebo jak se to u všech myší jmenovalo. Konečně sedím, to bylo zase jednou schodů. Necítím ani palec u nohy. Ba ne kecám - jsem se zase celou cestu nesl. Xunantunich nebo jak se to u všech myší jmenovalo. Konečně sedím, to bylo zase jednou schodů. Necítím ani palec u nohy. Ba ne kecám - jsem se zase celou cestu nesl.

Flores, Guatemala. V Indii jsem se jednou Tuk Tukem ztratil. Takže jsem celou dobu, po kterou mě montovali na zrcátko a chtěli fotit ječel, jak při natržený plyši. Flores, Guatemala. V Indii jsem se jednou Tuk Tukem ztratil. Takže jsem celou dobu, po kterou mě montovali na zrcátko a chtěli fotit ječel, jak při natržený plyši.

Flores, Guatemala. Chtěl jsem poslat domů pohled, ale čert ví, jak se španělsky řekne pohled. Tak jsem na to musel jít po myším. Flores, Guatemala. Chtěl jsem poslat domů pohled, ale čert ví, jak se španělsky řekne pohled. Tak jsem na to musel jít po myším.

Flores, Guatemala. Ani se neptejte, na co mě napíchli, abych konečně seděl rovně. Těžký to život jedné cestovatelské myši. Flores, Guatemala. Ani se neptejte, na co mě napíchli, abych konečně seděl rovně. Těžký to život jedné cestovatelské myši.

Tikal, Guatemala. Úžasné ruiny přímo uprostřed nepřehledné džungle a opět hřebík a tříska víte kde? Tikal, Guatemala. Úžasné ruiny přímo uprostřed nepřehledné džungle a opět hřebík a tříska víte kde?

Tikal, Guatemala. Při výstupu na vrchol mayské pyramidy jsem ze strachu o svůj ubývající obvod pasu sežral poslední zásoby cukru a opět se nerozdělil. Tikal, Guatemala. Při výstupu na vrchol mayské pyramidy jsem ze strachu o svůj ubývající obvod pasu sežral poslední zásoby cukru a opět se nerozdělil.

Asi něco jako nevstupovat. Takže hurá vpřed! Asi něco jako nevstupovat. Takže hurá vpřed!

Už jste se někdy zhoupli v džungli na liáně? Už jste se někdy zhoupli v džungli na liáně?

V džungli jsme párkrát museli rozložit mapu. To když jsme měli pocit, že jsme kolem tohohle stromu už dvakrát prošli. V džungli jsme párkrát museli rozložit mapu. To když jsme měli pocit, že jsme kolem tohohle stromu už dvakrát prošli.

Konečně civilizace a barva, která mi ladila ke kožichu. Konečně civilizace a barva, která mi ladila ke kožichu.

Palenque, Guatemala. Nechal jsem ostatní, ať si schody počítají sami a vžil se na chvíli do oběti máyských krvavých obřadů. Tedy jenom do tý doby, než jsem usnul.

Palenque, Guatemala. Nechal jsem ostatní, ať si schody počítají sami a vžil se na chvíli do oběti máyských krvavých obřadů. Tedy jenom do tý doby, než jsem usnul.

Uxmal, Mexico. Jeden Sýýýýr jednou možná pro vnuky do rodinného alba. Uxmal, Mexico. Jeden Sýýýýr jednou možná pro vnuky do rodinného alba.

To je samý Kabire skoč do tašky a přines....už mě to neba. Chci pomalu domů... To je samý Kabire skoč do tašky a přines....už mě to neba. Chci pomalu domů...

Chitzén Itzá, Mexico. Pche - avokáda znám, vietnamec za rohem ve večerce ho má plný regál. Hned vedle aviváže za padesát. Chitzén Itzá, Mexico. Pche - avokáda znám, vietnamec za rohem ve večerce ho má plný regál. Hned vedle aviváže za padesát.

Gran Cenote, Mexico. Tohle když jsem viděl, tak jsem ze sebe serval oblečení až na plyš a nervózně jsem hledal v baťohu výbavu na potápění. Gran Cenote, Mexico. Tohle když jsem viděl, tak jsem ze sebe serval oblečení až na plyš a nervózně jsem hledal v baťohu výbavu na potápění.

Jsem rád, že jsem to nepodcenil a nic doma nezapomněl. Jsem rád, že jsem to nepodcenil a nic doma nezapomněl.

Tulum, Mexico. Konečně někoho napadlo vzít ubytování s bazénem! Tulum, Mexico. Konečně někoho napadlo vzít ubytování s bazénem!

Tulum, Mexico. Tak tohle je Kabirik! Písek všude. I ve švech. A nejenom tam.

Tulum, Mexico. Tak tohle je Kabirik! Písek všude. I ve švech. A nejenom tam.

Byl jsem jediný, kdo dokázal chytat bronz na palmě. Byl jsem jediný, kdo dokázal chytat bronz na palmě.

Byl jsem král kokosáků. Večer byl teprve před námi a já už se děsil bolehlavu, který se bez pozvání dostaví druhého dne. Byl jsem král kokosáků. Večer byl teprve před námi a já už se děsil bolehlavu, který se bez pozvání dostaví druhého dne.

Někdo staví hrad - někdo se zase snaží o pravý Ementál. Jedno je ale jistý: Bydlet se v tom nedá a žrát to taky nejde.  Někdo staví hrad - někdo se zase snaží o pravý Ementál. Jedno je ale jistý: Bydlet se v tom nedá a žrát to taky nejde.

Konečně jsem se zase jednou pořádně flákal. A nebyl jsem v tom sám... Tuhle fotku jsem poslal všem, který nemám rád. Konečně jsem se zase jednou pořádně flákal. A nebyl jsem v tom sám... Tuhle fotku jsem poslal všem, který nemám rád.

Tahle fotka je trochu na hranici. I obyčejná myš potřebuje trochu soukromí, ale zase jsem si jistej, že se bude sama  ,,sdílet,, jak po másle. Tahle fotka je trochu na hranici. I obyčejná myš potřebuje trochu soukromí, ale zase jsem si jistej, že se bude sama ,,sdílet,, jak po másle.

Při přestupu v Amsterdamu jsem proběhl pod pokladnou s jedním holandským sýrem. Při přestupu v Amsterdamu jsem proběhl pod pokladnou s jedním holandským sýrem.

A tahla závěrečná fotka mi od minulého týdne visí v kanceláři přes půlku zdi, jo a taky v zasedačce, v chodbě a pro všechny případy jsem to natloukl i do kuchyňky nad kávovar. A tahla závěrečná fotka mi od minulého týdne visí v kanceláři přes půlku zdi, jo a taky v zasedačce, v chodbě a pro všechny případy jsem to natloukl i do kuchyňky nad kávovar.

Opět velké myší díky jde za Irenkou s Petrem, kteří mě nejenom nosili, sušili, natřepávali, zašívali a proclívali, ale hlavně mě všude vyfotili a ještě mě dokázali vrátit. Omlouvám se za ten prokousanej baťoh, ale příště jedu zas!

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100