Kabir v Muzeu hygieny

Kabir v Muzeu hygieny

Jestli se těšíte na výstavu mejdel a toaletních papírů, musím vás zklamat. Drážďanský Muzeum hygieny je totiž vlastně muzeum Člověka. Což mě jako myš obzvláště zajímá!

Například tam byl tenhle model, u kterýho jsem strávil nadšenou půlhodinku.
Zmáčknete jeden knoflík - a rozsvítí se nervy!
Zmáčknete druhej - a rozsvítí se játra!
A rozsvítí se srdce, ledviny, cévy, brzlík, střeva, močák... no na co si vzpomenete, to na tomhle paňákovi svítí na povel. Paráda! Například tam byl tenhle model, u kterýho jsem strávil nadšenou půlhodinku.
Zmáčknete jeden knoflík - a rozsvítí se nervy!
Zmáčknete druhej - a rozsvítí se játra!
A rozsvítí se srdce, ledviny, cévy, brzlík, střeva, močák... no na co si vzpomenete, to na tomhle paňákovi svítí na povel. Paráda!

Taky je tam tohle video, na kterým někdo hraje na housle a je do něj přitom vidět. Takže mu bliká mozek, tluče srdce, pracujou svaly a koluje krev.
Jsem fakt rád, že jsem plyšovej a nemám v sobě tyhle všechny složitý pitomosti. Taky je tam tohle video, na kterým někdo hraje na housle a je do něj přitom vidět. Takže mu bliká mozek, tluče srdce, pracujou svaly a koluje krev.
Jsem fakt rád, že jsem plyšovej a nemám v sobě tyhle všechny složitý pitomosti.

Ahá, tak takhle vy lidi přicházíte na svět...
To nás nosí čáp. Nebo Ježíšek. Ahá, tak takhle vy lidi přicházíte na svět...
To nás nosí čáp. Nebo Ježíšek.

Nebo obří moucha, ha ha! Bane, tohle už je část expozice věnovaná bacilům a spol. Nebo obří moucha, ha ha! Bane, tohle už je část expozice věnovaná bacilům a spol.

Bacily a spol.!
Mimochodem, omlouvám se za příšernou kvalitu fotek, ale ono se v tom muzeu totiž VŮBEC NESMÍ FOTIT! Takže jsem musel bejt fakt rychlej a tajemnej. Bacily a spol.!
Mimochodem, omlouvám se za příšernou kvalitu fotek, ale ono se v tom muzeu totiž VŮBEC NESMÍ FOTIT! Takže jsem musel bejt fakt rychlej a tajemnej.

Pak je tam tam část věnovaná lidské komunikaci. 
Písmena, morseovka, znakovka, brailovo písmo, smajlíkovka. Pak je tam tam část věnovaná lidské komunikaci.
Písmena, morseovka, znakovka, brailovo písmo, smajlíkovka.

Takhle se znakuje KABIR, kdybyste to náhodou někdy potřebovali. Takhle se znakuje KABIR, kdybyste to náhodou někdy potřebovali.

V muzeu je spousta informací o všech pěti smyslech. 
Taky tam mají různý názorný exponáty, na kterých si můžete vyzkoušet různý optický klamy, hmatový vjemy...
A nebo si nasadit sluchátka a otestovat, jak vám slyší uši. Mně skvěle. Prostě kvalitní plyš nemůže selhat! V muzeu je spousta informací o všech pěti smyslech.
Taky tam mají různý názorný exponáty, na kterých si můžete vyzkoušet různý optický klamy, hmatový vjemy...
A nebo si nasadit sluchátka a otestovat, jak vám slyší uši. Mně skvěle. Prostě kvalitní plyš nemůže selhat!

...a v oddělení chutí a vůní mají sejry!
To mě strašně potěšilo. Je to moc pěkný múzeum.
...a v oddělení chutí a vůní mají sejry!
To mě strašně potěšilo. Je to moc pěkný múzeum.

A je tam toho ještě mnohem víc a nejlepší je, že si na všechno můžete sáhnout. A třeba si udělat test rovnováhy nebo přispět k výzkumu krátkou hrou s fiktivním jazykem. Nebo si pomocí různých nazouvátek na uši, oči, nohy a záda zkusit, jaký to bude, až vám bude 80 let.
Takže nezapomeňte - až pojedete na vánoční trh, zaskočte do Muzea hygieny. Z trhu jste tam pěšky za deset minut, vstupný pro dospěláky je 7 Eur a nejmíň na dvě hodiny tam bude mít celá rodina o báječnou zábavu postraráno ;) A je tam toho ještě mnohem víc a nejlepší je, že si na všechno můžete sáhnout. A třeba si udělat test rovnováhy nebo přispět k výzkumu krátkou hrou s fiktivním jazykem. Nebo si pomocí různých nazouvátek na uši, oči, nohy a záda zkusit, jaký to bude, až vám bude 80 let.
Takže nezapomeňte - až pojedete na vánoční trh, zaskočte do Muzea hygieny. Z trhu jste tam pěšky za deset minut, vstupný pro dospěláky je 7 Eur a nejmíň na dvě hodiny tam bude mít celá rodina o báječnou zábavu postraráno ;)

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100