Kabir v Ráji

Kabir v Ráji

Druhý den jsme zase hupli do auta, ale nejeli jsme daleko. O dvě náledí a tři vánice dál jsme dorazili do dalších Teplic - Rajeckých!

V Rajeckých Teplicích je to jak v ráji! Třeba takhle krásně tu mají omalovaný jeden hotel. Teda až na tu kočku napravo. To je tak složitý namalovat myš...? V Rajeckých Teplicích je to jak v ráji! Třeba takhle krásně tu mají omalovaný jeden hotel. Teda až na tu kočku napravo. To je tak složitý namalovat myš...?

My jsme v tom hotelu ale nebydleli, našli jsme totiž něco lepšího: Penzion, kterej měl v přízemí Kolibu. Byla to jasná volba, protože až se přežeru, nebudu to mít tak daleko do postele, no né? My jsme v tom hotelu ale nebydleli, našli jsme totiž něco lepšího: Penzion, kterej měl v přízemí Kolibu. Byla to jasná volba, protože až se přežeru, nebudu to mít tak daleko do postele, no né?

Vyrazili jsme na procházku. Maj tu pěknej kostel. A pěknou kosu.
A Bože, nedalo by se to zařídit, aby aspoň na malou chviličku přestalo sněžit...? Vyrazili jsme na procházku. Maj tu pěknej kostel. A pěknou kosu.
A Bože, nedalo by se to zařídit, aby aspoň na malou chviličku přestalo sněžit...?

Taky tu je krásnej park, akorát že celej pod sněhem. Taky tu je krásnej park, akorát že celej pod sněhem.

Jé, kachny! To mi připomnělo, že jsem chtěl ochutnat jednu slovenskou specialitu s kachníma játrama! Jé, kachny! To mi připomnělo, že jsem chtěl ochutnat jednu slovenskou specialitu s kachníma játrama!

A sníh se sypal a sypal a rtuť v teploměru klesala níž a níž. Když už jsem drkotal zubama tak, že to znělo jak šicí stroj, rozhodli dvounožci: "Jdem se zahřát!" A sníh se sypal a sypal a rtuť v teploměru klesala níž a níž. Když už jsem drkotal zubama tak, že to znělo jak šicí stroj, rozhodli dvounožci: "Jdem se zahřát!"

Myslel jsem, že si půjdeme dát někam za pec grog, ale místo toho jsme šli na koupaliště. No zbláznili se nebo co?? Myslel jsem, že si půjdeme dát někam za pec grog, ale místo toho jsme šli na koupaliště. No zbláznili se nebo co??

Aha, tak to by šlo! Dva kryté bazény s horkou vodou. Jeden relaxační... Aha, tak to by šlo! Dva kryté bazény s horkou vodou. Jeden relaxační...

...a jeden masážní. ...a jeden masážní.

Ale dvounožci zamířili k těmhle dveřím a já vážně zapochyboval, jestli cestovat s nima je dobrej nápad... Ale dvounožci zamířili k těmhle dveřím a já vážně zapochyboval, jestli cestovat s nima je dobrej nápad...

Venku pořád hustě sněžilo a já byl k tomuhle projektu značně nedůvěřivej. Ale ta voda byla opravdu teplá, třicet osm stupňů! Venku pořád hustě sněžilo a já byl k tomuhle projektu značně nedůvěřivej. Ale ta voda byla opravdu teplá, třicet osm stupňů!

V dalším bazénku byla ještě trochu teplejší, tak jsem se ponořil trochu víc... V dalším bazénku byla ještě trochu teplejší, tak jsem se ponořil trochu víc...

No a v tom nejteplejším bazénu už jsem odhodil zábrany a užíval si to. Báááájo... No a v tom nejteplejším bazénu už jsem odhodil zábrany a užíval si to. Báááájo...

Při odchodu jsem si nastudoval geologickou situaci. Jo tak proto je ta voda tak teplá... Při odchodu jsem si nastudoval geologickou situaci. Jo tak proto je ta voda tak teplá...

Při tom plavání mi pěkně vyhládlo, tak jsem se vrhnul do koliby. Kolibu bezpečně poznáte podle toho, že tam na zdi visí valašky. Juchuč! Při tom plavání mi pěkně vyhládlo, tak jsem se vrhnul do koliby. Kolibu bezpečně poznáte podle toho, že tam na zdi visí valašky. Juchuč!

Nejdřív jsem si dal úhrabky, protože to je místní jídlo, který se jinde nedostane. Jsou to brambory se zelím, cibulkou a slaninou. Mňam! Nejdřív jsem si dal úhrabky, protože to je místní jídlo, který se jinde nedostane. Jsou to brambory se zelím, cibulkou a slaninou. Mňam!

A pak jsem si splnil sen a dal jsem si lokši. Lokše jsou takové úplně tenounké palačinky z bramborového těsta plněné kachními játry. Jééžiš, to je lahoda... A pak jsem si splnil sen a dal jsem si lokši. Lokše jsou takové úplně tenounké palačinky z bramborového těsta plněné kachními játry. Jééžiš, to je lahoda...

Na konci dne jsem byl pěkně utahanej a nacpanej. Jen jsem seděl u okna, funěl a přemýšlel, kam asi touhle sibérií pojedeme zítra. 
To jsem ještě nevěděl, jaký překvápko mě čeká! Tak zas příště ;) Na konci dne jsem byl pěkně utahanej a nacpanej. Jen jsem seděl u okna, funěl a přemýšlel, kam asi touhle sibérií pojedeme zítra.
To jsem ještě nevěděl, jaký překvápko mě čeká! Tak zas příště ;)

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100