Kabir ve Městě

Kabir ve Městě

Protože Kabir ví hodně o New Yorku a nebojí se zeptat!

V NYC jsem už byl, ale napoprvé jsem nestihl parník, tak jsem jím tentokrát pro všechny případy začal. 
V popředí já, v pozadí Socha Svobody, ve středovém plánu odraz japonských turistů s fotoaparáty. V NYC jsem už byl, ale napoprvé jsem nestihl parník, tak jsem jím tentokrát pro všechny případy začal.
V popředí já, v pozadí Socha Svobody, ve středovém plánu odraz japonských turistů s fotoaparáty.

Zde Ellis Island, místo, kam připlouvali všichni, kdo se chtěli v Americe zabydlet. V popředí já v mizerné kvalitě, na obloze opět Japonci se selfie tyčkama. Zde Ellis Island, místo, kam připlouvali všichni, kdo se chtěli v Americe zabydlet. V popředí já v mizerné kvalitě, na obloze opět Japonci se selfie tyčkama.

To už jsem těch mizerných světelných podmínek a odrážejících se turistů měl tak akorát, tak jsem vyběhl na palubu. A dobře jsem udělal, plul jsem, až mi vlasy vlály! To už jsem těch mizerných světelných podmínek a odrážejících se turistů měl tak akorát, tak jsem vyběhl na palubu. A dobře jsem udělal, plul jsem, až mi vlasy vlály!

Například v budově OSN už se mi nikdo neodrážel.
V pozadí mrakodrap Chrysler Building. Například v budově OSN už se mi nikdo neodrážel.
V pozadí mrakodrap Chrysler Building.

A hele, most! Asi budu vystupovat. A hele, most! Asi budu vystupovat.

Protože jsem založením kostelní myš, vypravil jsem se do katedrály Sv.Patricka na Páté avenue. Protože jsem založením kostelní myš, vypravil jsem se do katedrály Sv.Patricka na Páté avenue.

To jsem zvědavej, jestli pouštěj hlodavce dovnitř. To jsem zvědavej, jestli pouštěj hlodavce dovnitř.

Pouštěj! A maj to tu krásný... Pouštěj! A maj to tu krásný...

Pak jsem šel navštívit plyšové příbuzné. To prostě musíte, když jste ve městě, žejo. Pak jsem šel navštívit plyšové příbuzné. To prostě musíte, když jste ve městě, žejo.

To je podoba, co? Prostě rodina se nezapře. To je podoba, co? Prostě rodina se nezapře.

Ovšem musím podotknout, že v elektronickém vybavení domácnosti jsou poněkud pozadu. Ovšem musím podotknout, že v elektronickém vybavení domácnosti jsou poněkud pozadu.

Manhattan na mapě vypadá malý, ale když musíte šlapat po těch nekonečných ulicích mezi vysokánskými domy, rychle změníte názor. Manhattan na mapě vypadá malý, ale když musíte šlapat po těch nekonečných ulicích mezi vysokánskými domy, rychle změníte názor.

Po chvilce bloudění betonovou džunglí jsem uviděl nápisy Hello, Dolly a Broadway a už jsem byl doma! Po chvilce bloudění betonovou džunglí jsem uviděl nápisy Hello, Dolly a Broadway a už jsem byl doma!

Newyorský Midtown, česky středoměsto, je tak obrovský, že pokud jste myš, musíte se na fotce označit, aby si vás vůbec někdo všiml. Newyorský Midtown, česky středoměsto, je tak obrovský, že pokud jste myš, musíte se na fotce označit, aby si vás vůbec někdo všiml.

A pak jsem šel ještě na jednu návštěvu k Rockefellerovi, i když to můj příbuzný není. Bohužel. A pak jsem šel ještě na jednu návštěvu k Rockefellerovi, i když to můj příbuzný není. Bohužel.

No jó, to se pozná pracháč! Socha celá ze zlata... No jó, to se pozná pracháč! Socha celá ze zlata...

No a třeba na tomhle místě jsem si říkal, že by se hezky vyjímala moje zlatá socha, ale už je to tam zabraný nějakou paní. No a třeba na tomhle místě jsem si říkal, že by se hezky vyjímala moje zlatá socha, ale už je to tam zabraný nějakou paní.

Ovšem úplně nejkrásnější v Rockefellerově centru je kavárna! 
Američani mají jedno bezvadný jídlo: Cheesecake. Dort, který sice není tak docela ze sýra, ale stejně je senzační. Tak ten si dám! Ovšem úplně nejkrásnější v Rockefellerově centru je kavárna!
Američani mají jedno bezvadný jídlo: Cheesecake. Dort, který sice není tak docela ze sýra, ale stejně je senzační. Tak ten si dám!

A je tu, a je celý můj!
Tímto krásným gastronomickým zážitkem se loučím.
Další štace: Na poštu a poslat se domů. A musím fakt dávat pozor na adresu, abych se zas neposlal o kontinent vedle ;) A je tu, a je celý můj!
Tímto krásným gastronomickým zážitkem se loučím.
Další štace: Na poštu a poslat se domů. A musím fakt dávat pozor na adresu, abych se zas neposlal o kontinent vedle ;)

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100