Psí slečna od popelnic

Psí slečna od popelnic

Všichni jsme za poslední dny zažili na vlastní kůži, co je to pravé vedro. Přesto se mezi lidmi najde člověk, který dokáže v tomto horku odložit třítýdenní štěně do krabice k popelnicím a to bez vody - prostě bez ničeho. Tak mě jenom napadlo, že kdybych toho člověka potkal, tak bych mu nabídl naši starou krabici od luxu, kterou máme na půdě a ať si to taky u těch popelnic v tom vedru zkusí. Dobrá zpráva je, že jsou mezi lidmi i tací, kteří psí slečnu uslyšeli a nahlásili ji na Městské policii. Těm patří mé myší Díky! Přehřátou fenku odvezli do psího útulku v Tróji, kde ji vyšetřili a zjistili, že je fenka naštěstí zdravá. Malá psí slečna je asi tři týdny stará a tím pádem přichází asi o měsíc, kdy si měla užívat mámu fenku. Naštěstí je šikovná, ještě aby ne - je přeci od popelnic. Zvládá baštit sama a má se i přes tenhle těžký start do psího života k světu.

Nedalo mi to a šel jsem se na ni do útulku podívat. Nedalo mi to a šel jsem se na ni do útulku podívat.

Venku byl hic na padnutí, tak jsme se přivítali po eskymácku. Nos na nos. Venku byl hic na padnutí, tak jsme se přivítali po eskymácku. Nos na nos.

Ptala se, jestli máme doma malou nebo velkou lednici, jestli mám svůj vlastní pelech nebo jestli můžu někdy skočit do peří, jestli mě občas doma podrbou a jestli se může u stolu loudit. Otázky nebraly konce... Ptala se, jestli máme doma malou nebo velkou lednici, jestli mám svůj vlastní pelech nebo jestli můžu někdy skočit do peří, jestli mě občas doma podrbou a jestli se může u stolu loudit. Otázky nebraly konce...

No a pak šla z ruky do ruky... No a pak šla z ruky do ruky...

Ještě chvilku pochovat.... Ještě chvilku pochovat....

Stále to nestačilo a chovalo se dál... Stále to nestačilo a chovalo se dál...

No tak dobře, ještě chvilku.... No tak dobře, ještě chvilku....

V momentě, kdy jsme se loučili, tak jen tiše zašeptala: VEM MĚ PROSÍM S SEBOU! Co by jste na mém místě udělali vy? Já jsem zahodil moji myší hrdost a šel škemrat.   V momentě, kdy jsme se loučili, tak jen tiše zašeptala: VEM MĚ PROSÍM S SEBOU! Co by jste na mém místě udělali vy? Já jsem zahodil moji myší hrdost a šel škemrat.

Tady už na nové adrese. Zabrala si na měsíc pro sebe celou koupelnu, kterou členové domácnosti přeměnili na dočasnou karantenní stanici, takže se doma nikdo měsíc neumyje. Což mně, plyšové myši vůbec nevadí. Není nic horšího než mít mokrej kožich.  Tady už na nové adrese. Zabrala si na měsíc pro sebe celou koupelnu, kterou členové domácnosti přeměnili na dočasnou karantenní stanici, takže se doma nikdo měsíc neumyje. Což mně, plyšové myši vůbec nevadí. Není nic horšího než mít mokrej kožich.

Co napsat závěrem? Tak snad jen:

  • Sbohem kapesný.
  • Sbohem černé kalhoty bez chlupů.
  • Sbohem víkendové spaní do desíti.
  • Sbohem neokousané tenisky.
  • Sbohem můj myší kožichu bez blech.

Milá psí slečno od popelnic - Vítej doma!

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100