Útěk do Švýcarska

Útěk do Švýcarska

Večer před víkendem jsem v televizi zahlédl jedním okem předpověď počasí, kde milá, usměvavá paní v krátké sukýnce na víkend slibovala tropy. A i když se mile culila, hned jsem si vzpomněl na propocený kožich a sucho v tlamě z minulého léta. Ne, ne, ne – musím pryč. Někam, kde nebude vedro. Doma jsem navrhnul Kanadu, ale zůstal jsem nepochopen. Prý ať se nejdřív podívám na mapu. Atlas jsem samozřejmě doma v tom bengálu nikde nenašel, ale zrovna běžela nějaká reportáž o Švýcarsku. Prý země sýrů a čokolády. Upřímně, čokoládu vem čert, ale ty sýry…. Tak jsem šel balit baťoh a hledat zbylé franky.

Bohužel jsme si verbálně nerozuměli, ale nějak jsem intuitivně pochopil, že si vzájemně závidíme kvalitu a hebkost srsti. Bohužel jsme si verbálně nerozuměli, ale nějak jsem intuitivně pochopil, že si vzájemně závidíme kvalitu a hebkost srsti.

Poslední centimetry a pokořil jsem Klausenpass. Byl jsem poprvé v životě po svých ve výšce 1948 m.Nějakou chvilku jsem tam nahoře meditoval, kochal se, přemýšlel co bylo a co možná jednou bude. Poslední centimetry a pokořil jsem Klausenpass. Byl jsem poprvé v životě po svých ve výšce 1948 m.Nějakou chvilku jsem tam nahoře meditoval, kochal se, přemýšlel co bylo a co možná jednou bude.

Poprvé v životě jsem viděl sníh – nikdy bych nečekal, že to bude právě v červnu. Poprvé v životě jsem viděl sníh – nikdy bych nečekal, že to bude právě v červnu.

RIVELLA - tohle bylo neuvěřitelné pití. Teda, když pominu vinný střik, po kterém se jeden z účastníků zájezdu slušně řečeno ,,poblil.. Teda asi ne po tom střiku, ale po tom McHamburgru z Rozvadova. Myslím, že se už do Meka nikdy nepodívám. Ale vraťme se k pití. Rivela je limonáda, kterou můžete ochutnat ve třech příchutích. A i když je na etiketě napsáno,  že limonáda obsahuje mléčné sérum, tak je to dobrota.
ŠVÝCARSKÉ FONDUE – to mám připraveno pro návštěvy na dlouhé zimní večery…Nejlepší jsou z Migra. Má to jednu výhodu, nemusíte pro návštěvu vařit – rovnou servírujete. Nevýhoda je, že pak musíte vyvětrat celý byt. RIVELLA - tohle bylo neuvěřitelné pití. Teda, když pominu vinný střik, po kterém se jeden z účastníků zájezdu slušně řečeno ,,poblil.. Teda asi ne po tom střiku, ale po tom McHamburgru z Rozvadova. Myslím, že se už do Meka nikdy nepodívám. Ale vraťme se k pití. Rivela je limonáda, kterou můžete ochutnat ve třech příchutích. A i když je na etiketě napsáno, že limonáda obsahuje mléčné sérum, tak je to dobrota.
ŠVÝCARSKÉ FONDUE – to mám připraveno pro návštěvy na dlouhé zimní večery…Nejlepší jsou z Migra. Má to jednu výhodu, nemusíte pro návštěvu vařit – rovnou servírujete. Nevýhoda je, že pak musíte vyvětrat celý byt.

A tohle nesmí nikdy chybět. Čokoládová tyčinka Ragusa. Kdo jednou zkusí, začne být závislý jako já. Ale pozor v Migru ji nenajdete – musíte pro ni přeběhnout do Coopu. A tohle nesmí nikdy chybět. Čokoládová tyčinka Ragusa. Kdo jednou zkusí, začne být závislý jako já. Ale pozor v Migru ji nenajdete – musíte pro ni přeběhnout do Coopu.

No a na závěr - klínek pravého švýcarského sýra, který jsem sehnal v akci.Ještě teď mám od něj mírně slepené fousy u čumáku a tlapky mi stále trochu smrdí.

Jinak když to celé shrnu, tak se mi tam moc líbilo. Jediný, co nechápu je, že v Čechách platím za roční dálniční známku 1.500,- a ve Švýcarsku 40,- CHF (což je cca 800,-Kč). Když k tomu porovnám ještě kvalitu a kvantitu dálnic – tak mi to prostě nevychází. Nemůžu si pomoc, ale něco tu někdo dělá blbě. No a na závěr - klínek pravého švýcarského sýra, který jsem sehnal v akci.Ještě teď mám od něj mírně slepené fousy u čumáku a tlapky mi stále trochu smrdí.

Jinak když to celé shrnu, tak se mi tam moc líbilo. Jediný, co nechápu je, že v Čechách platím za roční dálniční známku 1.500,- a ve Švýcarsku 40,- CHF (což je cca 800,-Kč). Když k tomu porovnám ještě kvalitu a kvantitu dálnic – tak mi to prostě nevychází. Nemůžu si pomoc, ale něco tu někdo dělá blbě.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100