Výlet na vláčky do Kolína

Výlet na vláčky do Kolína

Ještě nevíte kam o posledním prázdninovém víkendu? Co takhle na Kolínskou řepařskou drážku za vůní uhlí a páry? V sobotu 31.8.2013 tam dokonce proběhne slavnostní zahájení projektu na další prodloužení drážky s názvem „Jedeme dál – lesem k Býchorům“.

Nejdříve jsem musel přejít přes starý přejezd - to by mě zajímalo kdo by zůstal na trati, když by jel vlak? :-) Nejdříve jsem musel přejít přes starý přejezd - to by mě zajímalo kdo by zůstal na trati, když by jel vlak? :-)

Nejdříve jsem si musel počkat na svůj spoj - vlak jede o víkendech každou hodinu. Nejdříve jsem si musel počkat na svůj spoj - vlak jede o víkendech každou hodinu.

Výstraha. Pod trestem zapovězeno jest: Otvírati závory u dráhy, choditi po dráze, poškozovati ji a její příslušenství, přerušovati telegraf, pásti dobytek podél dráhy bez dohlídky, jakož i protiviti se zřízencům železničním. Výstraha. Pod trestem zapovězeno jest: Otvírati závory u dráhy, choditi po dráze, poškozovati ji a její příslušenství, přerušovati telegraf, pásti dobytek podél dráhy bez dohlídky, jakož i protiviti se zřízencům železničním.

Kolik asi vážím? Já ale nejsem zavazadlo! Kolik asi vážím? Já ale nejsem zavazadlo!

Stěžovat si můžete klidně na lampárně...ale v Sendražicích nebylo na co! Stěžovat si můžete klidně na lampárně...ale v Sendražicích nebylo na co!

Nastoupit do vagónku a jedeme! Nastoupit do vagónku a jedeme!

Paní výpravčí nám dala zelenou, vyfoukli jsme páru a jelo se... Paní výpravčí nám dala zelenou, vyfoukli jsme páru a jelo se...

Tady jsem já Kabir a lokomotiva Kačka Tady jsem já Kabir a lokomotiva Kačka

Asi takový cukr se tady vyráběl...expozice na nádraží v Sendražicích Asi takový cukr se tady vyráběl...expozice na nádraží v Sendražicích

A ještě nezbytná jízdenka na Mlýnek a zpět A ještě nezbytná jízdenka na Mlýnek a zpět

Pokud to nemáte daleko do Kolína, tak určitě zajeďte za příjemnými lidmi, kteří již několik let obnovují úzkorozchodnou trať z roku 1894.

Seznámil jsem se tam nejen s parní mašinkou béeskou Kačkou a taky jsem přímo v boudičce objevil Vojtu, který občas zavítá na můj web. Prostě moc krásný den nejen mezi mašinkami. Vagónky dokonce mají úpravu pro převoz kol, takže můžete dorazit i s kolem.

Více informací najdetena http://zeleznicka.bloudil.cz/

A tady ještě krátké video

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100