Jak se správně postarat o živý stromeček

Jak se správně postarat o živý stromeček

Vánoční stromeček je hotová věda. Musí být dokonalý, nádherný, symetrický, huňatý a voňavý, aby to byly ty pravé Vánoce, jinak je vše ztraceno. A abyste měli klidné a mírumilovné svátky, přináším vám pár rad, jak zajistit stromečku pohodu a péči k oboustranné spokojenosti!

Při výběru stromečku nezapomeňte myslet na rozměry svého interiéru. Nikdo si nepřeje tísnit se někde v úzkém koutě a s ohnutou špičkou. Špička je nejvýznamnější součástí výzdoby, každý strom je hrdý na co největší a nejtřpytivější špičku, jejímu výběru tudíž věnujte patřičnou pozornost. Vybrali-li jste si jehličnatého krasavce u prodejce, věnujte mu minutu ticha. Obětoval se a opustil útulný les, jen aby vás na Vánoce potěšil. Pokud stromek „nakupujete“ s pilkou v ruce v náručí lesů, nezapomeňte lesu poděkovat, že vás nenapráskal a nevybírejte dlouho, jinak přeberete.

V bytě stromeček umístěte na čestné místo někam k oknu, aby se mohl dívat ven, jak tam sněží a to i v případě, že nesněží (abyste se mohli pochlubit kolemjdoucím, jakého máte krasavce). Zvolte taky adekvátní ozdoby, podle posledních trendů a barevně sladěné. Stromeček se pak bude hrdě dmout a provoní vám samou radostí byt. V opačné případě mu větve sklesle zplihnou – viz Ekostrom na Staroměstském náměstí v Praze. Nešetřete na světýlkách – těch vietnamských se především smrčky úzkostlivě bojí a ze strachu, že vyhoří jim pak předčasně opadá peří.

No a nakonec nezapomeňte, aby se pod stromečkem pořádně naježilo. Jen tak má stromek pocit, že splnil svůj úkol a opadá vám až po novém roce. (Samozřejmě stromeček v květináči je zcela samostatná kapitola vyžadující zvláštní péči, ptejte se v zahradnictví). Pozor ale na jedle z Německa, někdy mají tendenci schovávat dárky, tak abyste pak pod stromečkem našli vše, co si budete přát! Šťastné a veselé!

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100