Kmeny 0 nabízí pohled do období před Sametovou revolucí

Kmeny 0 nabízí pohled do období před Sametovou revolucí

Do našich knihkupectví a následně rukou míří Kmeny 0. Kniha, ve které si tentokrát můžeme počíst o subkulturách, které v dobách Československa tajily nebo vyzdvihovaly svou existenci.

V roce 2011 přišla na svět publikace Kmeny, která mapovala českou scénu v barvách všemožných subkultur. Ať už hudebních, volnočasových nebo jiných. Přišli jsme tu do styku s tuningáři, hipstery, tetovanými lidmi a mnoha dalšími. O vše se zasloužil a vzal si na paškál známý český raper, grafik, spoluvlastník BiggBossu, Vladimir 518. V druhé polovině prosince spatří světlo světa Kmeny 0.

Zaměřuje se na vochmelky a sígry, případně ty poklidnější, kteří v době předrevoluční více či méně zasahovali do tehdejšího systému. Těšit se můžeme například na depešáky, pankáče, veksláky, disidenty a podobně. Také tady se setkáme s něčím v tuzemské scéně nevídaným. Dohromady se jich zde sejde dvacet různorodých „kmenů“.

Stejně jako u předchozího dílu, i tady se můžeme prolistovat dobovými fotografiemi. Ovšem na rozdíl od prvotiny se nebude jednat o záležitost jednoho fotografa. Spíše se jedná o takový slet tehdejších fotografií a archivů. Jistě vás zajímá otázka, proč se za názvem titulem nachází „0“ ?! Důvodem je právě časové zařazení subkultury, jež stojí mezi lety 1968 – 1989.

Těšme se na 740 stránek, což činí oproti jedničce o dvě stě více. Pokud čas od času rádi bloumáte v tajích nostalgie, tato bichle by vás dozajista neměla minout. I tady se předpokládá, že čtenáři projeví nadmíru velký zájem. Knížku si můžete objednat už nyní přímo v eshopu BiggBoss a její rozesílání započne 12. prosince.

Myši si také rády počtou, proto s šálou kolem krku a kulichem na kebuli netrpělivě vyčkávám ve svém kutlochu.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100