Terapie (s) Karlem Rodenem

Terapie (s) Karlem Rodenem

Kamarádi za mnou pořád běhají a říkají: „Už jsi viděl nový HIMYM?“ a „Na jakej seriál vůbec koukáš?“. Myslel jsem si, že to není nic pro mě. Pak jsem ale objevil Terapii, seriál z dílny HBO.

No vážně, zkuste se někdy zaměřit na to, kolik seriálů v té televizi proboha běží. To je samý Big Bang, HIMYM, Friends, House, Simpsonovi. člověk by si z toho až mohl udělat test z anglickejch slovíček. A vypadá to, že Češi se můžou pochlubit leda tak Ordinací nebo Ulicí. Tak se to zdá navenek, a proto raději televizi ani doma nezapínám. Ale tuhle mě televizní program vyvedl z omylu - narazil jsem na seriál Terapie, který můžete sledovat na HBO.

V hlavní roli je Karel Roden. A jak už to tak s jeho rolemi bývá, není to žádná procházka růžovým sadem. (I když pokud si vzpomenete na film V peřině, říkáte si, že si on a ostatní herci museli snad něco šlehnout.) V tomto seriálu ale hraje terapeuta. Jeho jméno je Marek a zabývá se jak párovou, tak osobní terapií. Pořad je členěn na dny, každý den mu na terapii přijde jiný člověk a tak se to opakuje týden co týden. (Těšit se můžete např. na Aňu Geislerovou, Táňu Pauhofovou nebo sympaťáka Lukáše Hejlíka).

Seriál je unikátní v tom, že se v něm vlastně nic neděje. Je vystavěn na hereckých výkonech, než na nějaké akci. Pacient prostě přijde, sedne si na pohovku, Karel Roden si sedne naproti němu a začíná terapie. Což ale neznamená, že je to nějaká nuda. Naopak, některé scény jsou velmi ostré, až mi z toho běhal mráz kožichem. S vulgaritami občas nikdo nešetří, syrovými popisy se to jen hemží. Kromě případů, ve kterých můžete sledovat různé typy lidí a jejich problémy – manželský pár, který si není jistý, jestli jít na potrat, či ne, pilotního bombardéra, který přežil infarkt a jiné, se během seriálu dozvíte víc i o samotném Markovi (Karel Roden) a jeho rodinných vztazích.

Je pravda, že seriály typu HIMYM a Big Bang Theory vás určitě pobaví. Pokud ale máte chuť si trochu namáhat mozkové buňky a podívat se na kvalitní seriál s českým obsazením, proč nezkusit právě Terapii. Mě to rozhodně pocuchalo plyší, navíc HBO občas dává takovou „Terapii maraton“, kdy pouští jeden díl za druhým až do noci. (A to už si pak taky připadám trochu jako pacient.)

Tak já si jdu pro kousek sýra a hurá k televizi.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100