TIP: FEBIOFEST a film Kon-Tiki

TIP: FEBIOFEST a film Kon-Tiki

20. Filmový festilval Febiofest byl zahájen a já jsem při zahájení nemohl chybět.

Po dlouhé době jsem viděl film, kde nestříkala krev, nikdo neumřel a po skončení filmu se dokonce tleskalo. Film, který když začne, tak se jen opřete do křesla a ani vás nenapadne se během filmu podívat na hodinky, natož protáhnout přesezenou nohu.

Norský mořeplavec Thor Heyerdahl vás vezme na plavbu z Peru do Polynésie, aby vám dokázal, že Polynésie byla osídlena z Peru a ne z Asie, jak se všichni domnívají. To by asi nebylo nic neobvyklého, až na to, že sám Thor neumí plavat, píše se rok 1947, šestičlenná posádka se plaví na voru z balzového dřeva a celá plavba trvá 101 dní.

Film byl nominován na Oscara za nejlepší zahraniční film a na Zlaté glóby.

Britský producent Jeremy Thomas převzal včera cenu Kristián za přínos světové kinematografii a prozradil, že na filmu pracoval šestnáct let.

Kdo máte tedy chuť na krásný výpravný film, tak z celého myšího srdce doporučuji.

Program celého festivalu najdete ZDE.

 

 

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100