TIP: Jak jsem potkal lidi!

TIP: Jak jsem potkal lidi!

V překrásných prostorách Tereziánského křídla Starého královského paláce Pražského hradu byla ve čtvrtek zahájena retrospektivní výstava českého fotografa Jaroslava Kučery s názvem Jak jsem potkal lidi.

Jaroslav Kučera již léta patří k předním českým fotografům. Svého mistrovství dosáhl především v oblasti sociální fotografie, kterou se zabývá od samého začátku své profesionální dráhy. Řada jeho snímků se dostala do obecného povědomí nejen odborné, ale především laické veřejnosti.

Kučera se narodil v roce 1946 ve vesničce Ředhošť v okrese Litoměřice. V roce 1962-1966 studoval na stavební průmyslovce na Mělníku a poté v Praze na Českém vysokém učení technickém, kde v roce 1973 absolvoval jako stavební inženýr. Od té doby je profesionálním fotografem na „volné noze“ .

Výčet všeho zajímavého o fotografovi Kučerovi včetně ocenění najdete na Wikipedii.

Tereziánské křídlo starého královského paláce
Od: 26. 4. 2013 Do: 18. 8. 2013
denně od 10:00 do 18:00
Vstupné: Plné: 100 Kč / Snížené: 50 Kč / Rodinné: 200 Kč

P.S. asi si jdu koupit do bazaru foťák a jdu taky fotit - kdo jiný by mohl "výprávět" o setkání s lidmi než já :-)

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100