TIP: Knížka s věnováním

TIP: Knížka s věnováním

Jestli hledáte napětí, humor, neobyčejný životní příběh jednoho obyčejného kluka a nečekané překvapení, tak mám něco pro vás. Ale to není vše, tahle knížka má totiž kabirovský bonus.

Začalo to úplně nevinně. Jednoho dne jsem se na internetu začetl do ukázky z knížky Michala Kočího, která se jmenuje Lajkána. Nestává se mi moc často, že bych se na delší dobu do něčeho na internetu začetl, proto mi bylo hned jasné, že knížku chci.

No jo, ale už jste někdy viděli myš v knihkupectví? To bych to tam zase otočil vzhůru nohama. A už vůbec jsem neměl chuť se mihnout večer ve zprávách v hlavním vysílacím času.

Radši jsem sedl za počítač a autorovi napsal. Šel jsem hned s pravdou ven, že jsem holt z plyše a že bych si moc rád objednal Lajkánu s věnováním. Byl jsem chvíli podezírán, že ji chci jenom na žrádlo, ale vytrval jsem.

Než jsem se nadál, měl jsem ji ve schránce.

Knížku jsem přečetl takříkajíc jedním vrzem. Chvíli jsem se smál, chvíli balancoval s hrdinou na tenkém ledě. Nakonec jsem se s hrdinou ztotožnil tolik, že jsem měl pocit, že na poslední stránce ho doprovázím.

Když jsem knížku dočetl a zavřel poslední stranu, tak jsem marně vzpomínal, která knížka mě v poslední době tak dějově překvapila. Nepřišel jsem na žádnou....

Proto pokud máte chuť na dobrou knížku nebo chcete dát někomu milý dárek, tak toto je můj tip. Knížku si můžete objednat přímo u autora ZDE a do kolonky Poznámka můžete vepsat věnování, které si přejete mít v knížce. A než se nadějete, budete ji mít ve schránce jako já.

Každý, kdo už nějakou knížku s věnováním má, ví, že tohle je prostě jiné.

 

Tady je malá ukázka z knížky:

Bude mi třicet a poprvý budu rekapitulovat. Šedivý vlasy se daj ještě spočítat, ale levý koleno už umí věštit zítřejší déšť.

S nehezkou hypotékou jsem si pořídil hezký byt a jako vedlejší produkt (kdo by to byl čekal?) lehký spaní. Dokáže mě probudit kručící žaludek – nemůže strávit tu doživotnost splácení.

Jako muslimové musej jednou za život do Mekky, já musim vidět Machu Picchu – ne, Čínskou zeď – ne, Kongo – taky ne, severoamerický prérie – taky ne, už nevim, možná Kilimandžáro? Asi proto, že jsem se nedokázal rozhodnout, jsem byl nejdál v Itálii.

Chtěl jsem poznat všechnu filozofii vesmíru, ale roztěkaně jsem sáhnul po jiný knížce a naučil se místo toho marketing.

Když jsem byl malej, myslel jsem, že když se menuju Král, můj život bude pohádka. Na první pohled by to tak teď mohlo vypadat. Mám poklad – krabici starožitností po dědovi. Mám taky tři rádce – Sancha, Koroljova a Mohameda. A mám i svojí princeznu – Kláru. Můj život ale žádná pohádka neni.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100