TIP: Olbram Zoubek chystá výstavu

TIP: Olbram Zoubek chystá výstavu

Dvě věci vím jistě. Za prvé: Kdybych se nejmenoval Kabir, tak bych si přál být Olbram. Za druhé: Jestli si nějakou kulturní akci nenechám ujít, tak právě výstavu Olbrama Zoubka.

Dočetl jsem se, že jméno Olbram dostal pan Zoubek podle biskupa z pražského rodu Olbramů. A jak asi pojmenoval pan Zoubek svého syna? No to je přece jasný - Jasan.

Olbram Zoubek je jeden z našich nejvýznamnějších sochařů současnosti. Podle jeho osobitého stylu ho hned poznáte. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha nebo Pomníku obětem komunismu, který najdete v Praze na Újezdě.

Retrospektivní výstava, která nese jednoduchý název Olbram Zoubek - sochy bude probíhat v Jízdárně Pražského hradu od 28.11.2013 do 2.3.2014.

A proto, kdo máte aspoň trochu rádi umění - tohle si nenechte ujít! No a pak se někde u hradu a v podhradí zastavte třeba na svařák. Můj tip: Hospoda a kavárna U zavěšeného kafe

 

 

A co bych to byl za uměleckého fajnšmekra, abych neměl jednoho Olbrama doma. Chtěl jsem ho ukázat Ajše, ale je to jako házet hrách na zeď - Olbram - Neolbram skočila po mě a třásla se mnou, než mě vytrhli z huby.

 

Poslední fotka: isifa/Lidové noviny

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100