TIP: Tropičtí motýli v botanické zahradě

TIP: Tropičtí motýli v botanické zahradě

Pražská botanická zahrada připravila výstavu tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana. Návštěvníci uvidí největší motýli světa i jejich líhnutí z kukel. Výstava bude trvat od 9. dubna do 12. května.

I letos se pravidelní návštěvníci dočkají výstavy tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady Praha. Skutečně velkou atrakcí je líhnutí motýlů z kukel, které do zahrady v pravidelných zásilkách přicházejí po celou dobu trvání akce z motýlí farmy v anglickém Stratfordu nad Avonou.

Stejně jako loni i letos budou velmi atraktivní ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýli světa. Máte jedinečnou příležitost vidět motýly krásných barev a tvarů, za kterými byste museli jinak cestovat do Afriky, na Kanárské ostrovy, do Thajska, Filipín, Malajsie, do Střední a nebo do Jižní Ameriky.

Více info najdete ZDE

Asi se zajdu podívat na larvičky taky. Jen aby tam myši pouštěli...

Foto: isifa/MAFRA/Dan Materna

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100