TIP: Výlet za kocourem Mikešem

TIP: Výlet za kocourem Mikešem

Pokud nevíte kam vyrazit o víkendu - mám pro Vás tip na výlet do středočeských Hrusic. Můžete se zde seznámit s dílem Josefa Lady, autora slavného kocoura Mikeše či ilustrátora světoznámého vojáka Švejka.

Všichni asi vědí, že nejslavnější český kocour pocházel z Hrusic, stejně jako jeho autor Josef Lada. Hrusice jsou jednou z mála obcí, která si opravdu dává záležet na památce svého slavného rodáka. Na Ladu i na Mikeše tu narazíte na každém kroku.

Kromě hostince s ladovskými obrázky (mimochodem pamatujete na tu slavnou kresbu Rvačka v hospodě...jakoby to tam Lada namaloval včera) tady najdete i Památník Josefa Lady, který se nachází v letní vile rodiny Ladových. V památníku najdete stálou expozici k dílu možná nejslavnějšího českého ilustrátora 20. století.

Mimochodem víte to, že v oblasti výtvarného umění Lada vytvořil asi 400 volných obrazů a okolo 15 tisíc ilustrací! Kolem Hrusic se nacházejí také dvě naučné stezky – Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice.

Tak vyražte na kole či autem zavzpomínat na ladovy krásné obrázky. Škoda, že mě Lada neznal - možná by nebyl slavný kocour Mikeš, ale myš :-)

Více informací také najdete je na stránce www.laduv-kraj.cz/turistika/dalsi-tipy-na-vylet/.

 

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100