Vejdělek v Československu rozproudí Něžné vlny

Vejdělek v Československu rozproudí Něžné vlny

Máte rádi laskavé filmy režiséra Jiřího Vejdělka? Baví vás retrokomedie? Pokud jste minimálně jednou odpověděli kladně, neměli byste minout Něžné vlny.

Vejdělek nás zavezl k Jadranu spolu s Účastníky zájezdu. Díky němu jsme zjistili, že máme mezi sebou Ženy v pokušení. Leckteří z nás také pochopili Muže v naději. Zasmáli i posteskli si u ťulpase Václava. Anebo hledali nevěstu v Romingu. Naopak do dob nedávných, leč minulých nás pan režisér zavádí vůbec poprvé.

Píše se rok 1989 a nad Československem již nějaký ten pátek pluje rudá záře z východního bloku. Někteří jsou z toho faktu nadšeni, ti druzí si na tento režim brousí zuby. Příběh Něžných vln se především točí kolem dospívajícího Vojty. Každý z rodičů má přání, aby se jejich synek v budoucnu věnoval jinému povolání. Otec v něm vidí závodního plavce, naopak matka zase pianistu.

Do puberty právě přicházející Vojta má ovšem jiné zájmy. Jde třeba o první ochutnání nikotinové tyčinky a především zájem o zrzku Elu. Kvůli ní začne také studovat odbornou literaturu – a to v podobě Ovidiova Umění milovat. Jeho platonická láska chodí mezi akvabely. Tento koníček pro našeho hlavního hrdinu může být ale kamenem úrazu. Na podzim totiž s nimi má vyjet za hranice do vytoužené Paříže. Toto by ovšem znamenalo, že by jí taky už nikdy nemusel vidět.

Pokud tedy máte v oblibě herce a herečky jako Vojtěch Dyk, Jan Budař, Táňa Pauhofová nebo Lucie Šteflová, mohly by se vám Něžné vlny líbit. Na jejich premiéru se můžeme těšit již 9. ledna.

Snad jen jedna smutná zpráva na závěr: Opět do hlavních rolí nebyly obsazeny žádné myši. Tak snad příště...

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100