Jak jsme pekli řepu

Jak jsme pekli řepu

Tuhle jsme s Frodem uviděli recept na pečenou červenou řepu a zavýskli jsme: „Hurá, už víme, co si spolu uvaříme jako první!“ K dvounožčině zděšení, nutno podotknout. Říkala: „Dvě myši v kuchyni a ještě k tomu s červenou řepou. Nalijte mi sklenku.“

Nalili jsme jí sklenku a vyrazili nakoupit:
10 červených řep, velkých asi jako menší tenisák
čerstvý tymián
olivový olej
balzamikový ocet
sůl a pepř
česnek
med 
...a alobal! Nalili jsme jí sklenku a vyrazili nakoupit:
10 červených řep, velkých asi jako menší tenisák
čerstvý tymián
olivový olej
balzamikový ocet
sůl a pepř
česnek
med
...a alobal!

Nejdřív bylo potřeba oloupat řepu. Dvounožka řekla: „Já sama!“ a uvalila na nás embargo. Ona totiž ta šťáva z řepy je děsnej červenej prevít a z plyše to vůbec nejde dolů. Nejdřív bylo potřeba oloupat řepu. Dvounožka řekla: „Já sama!“ a uvalila na nás embargo. Ona totiž ta šťáva z řepy je děsnej červenej prevít a z plyše to vůbec nejde dolů.

My dělali marinádu. Frodo se vrhnul na sekání tymiánu a já nadrtil šest stroužků česneku. My dělali marinádu. Frodo se vrhnul na sekání tymiánu a já nadrtil šest stroužků česneku.

Pak jsme to dali do misky, přidali tři lžíce olivovýho oleje, tři lžíce balzamikovýho octa, dvě lžíce medu a taky jsme to osolili a opepřili. Pak jsme to dali do misky, přidali tři lžíce olivovýho oleje, tři lžíce balzamikovýho octa, dvě lžíce medu a taky jsme to osolili a opepřili.

Pak nás dvounožka posadila do kouta, dala nám pláštěnku z pytlíku, znovu řekla „já sama“ a začala balit řepu do alobalu. Pokřikovali jsme na ni: „Dej to nahoru na to! A pořádně ten alobal utáhni, nesmí tam bejt ani skulinka. A víc tam toho nandej, pořádně!“ Dvounožka cedila mezi zuby „Ale vždyť já vim...“, ale my přesto radili dál. Pro jistotu. Pak nás dvounožka posadila do kouta, dala nám pláštěnku z pytlíku, znovu řekla „já sama“ a začala balit řepu do alobalu. Pokřikovali jsme na ni: „Dej to nahoru na to! A pořádně ten alobal utáhni, nesmí tam bejt ani skulinka. A víc tam toho nandej, pořádně!“ Dvounožka cedila mezi zuby „Ale vždyť já vim...“, ale my přesto radili dál. Pro jistotu.

Dvounožčina pomsta byla sladká. Prosíme rozbalit – my už nebudem rejt! Dvounožčina pomsta byla sladká. Prosíme rozbalit – my už nebudem rejt!

Řepa se pekla hodinu a půl na 200 stupňů, takže byla fůra času na ostatní vaření. Oškrábali jsme brambory a dali je vařit. Řepa se pekla hodinu a půl na 200 stupňů, takže byla fůra času na ostatní vaření. Oškrábali jsme brambory a dali je vařit.

A taky jsme udělali přírodní kuřecí řízky. A taky jsme udělali přírodní kuřecí řízky.

Nakonec jsme to naložili na talíř a zvědavě vyčkávali, jak uspějeme.
Prý na jedničku! Je to dobrý, budeme moct vařit dál! 
Tak dobrou chuť :)
Nakonec jsme to naložili na talíř a zvědavě vyčkávali, jak uspějeme.
Prý na jedničku! Je to dobrý, budeme moct vařit dál!
Tak dobrou chuť :)

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Spižírna

V mojí spižírně najdete nejenom inspiraci co na stůl, ale hlavně jak na to. Všechny recepty jsem za vás osobně ochutnal a uvařil - samozřejmě po myším. Takže snad už zbývá jen popřát DOBROU CHUŤ!

WebTop100