Kabir jede do lázní

Kabir jede do lázní

Je to tady, i Kabir si musí někdy ulevit od věčného čuchání, šmejdění, ochutnávání nejlepších sýrových pochoutek (zatím vyhrávají tvarůžky z Olomouce). Chystám se na víkend do lázní. Lázně pro myši! Kdo to kdy slyšel. Kde jsou?

Tip mi dohodila kámoška myška Litka. Na myšlenkové bázně prý mají v Litomyšli lázně. No hurá! Lázně pro myši. Nemožné, zdálo se mi. Zavolal jsem starostovi města a zeptal se na pár důležitých věcí. Tady je část rozhovoru:

K: „Pane starosto, jak budou probíhat lázeňské procedury? A taky, kde budu spát a co budu jíst?“

S: „V takzvaném Sýrovém labyrintu je několik komor, v nichž se buď nerušeně oddáte masážní terapii, gurmánské ochutnávce uleželých sýrových speciálů nebo odérové lázni, záleží na vás. Překvapení vám pochopitelně nesdělím. Hosty ubytováváme v komůrkách se zvláštním vchodem, a co se týče občerstvení – snídaně jsou formou myších stolů, neboli od každého drobek. Zbytek záleží na vašem výběru.“

K: „To zní dobře. A co zábava? Zajímá mě především noční život. Přes den bych se rád flákal v tom vašem labyrintu…“

S: „Tak hodně oblíbené je promítání filmové série Tom a Jerry v našem kině. Můžete zvolit i variantu 4D, pokud na ni máte morál. Poslední dobou hodně letí live-show v našem kabaretu a na tento víkend jsme do divadla na promenádě zařadili kus O myších a lidech.“

Prostě jsme se starostou (familiárně jsem ho oslovoval stářo) dobře pokecali. Výbornej týpek. Už se do lázní těším. Nepojedete někdo se mnou? Abychom si to kino a divadlo užili společně?

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Život s Kabirem

Život je plný nejrůznějších zpráv. Já ale negativno vypuzuju česnekem, dávám přednost nadhledu a to dopředu i dozadu. Píšu stručně, píšu rychle, píšu myší. Píšu o všem, všem lidem.

Kdyby byla na olympijských hrách někdy disciplína "spaní", pokusím se o zlatou. Robert Fulghum

9.2.2014 Citáty

WebTop100