V současné době se stále více lidí obrací k přírodním zdrojům. Vyhledávají více pomoc v rostlinných produktech než v chemických surovinách. Vyhledávají se i nové zdroje a samozřejmě s nimi recenze, co všechno daná rostlinka umí a zvládne vyřešit. Je to sice velmi individuální, ale přesto mnohdy všechny příznaky nebo účinky jsou velmi podobné. Není ani divu, že kratom rozpoutal tolik diskuzí a touhu vyzkoušet tento dar přírody. Jak je to vůbec s kratomem? Je to skutečně tak zázračná rostlina? Pojďme se na něj trochu podívat. Ačkoliv musíme se na chvíli přesunout do teplých oblastí jihovýchodní Asie, odkud kratom pochází. Veškerou moc ukrývají jeho listy, které se musí nasbírat, usušit a zpracovat.

druh kratomu

Realita, která se točí kolem kratomu

Těžko říci, kdo první vydal zákaz ho používat, ale je pravdou, že v současné době existují země, kdy je jeho konzumace zakázána a jeho prodej se stejně odehrává na černém trhu. Naštěstí Česká republika kratom na seznamu zakázaných surovin nemá a lze si ho legálně zakoupit. Spíš je zde menší nedostatek, a to v tom, že není dostatečně prozkoumán a schválen jako potravinový doplněk. Jediná cesta, jak je možné jej prodávat je pouze pro sběratelské účely. Zároveň se musí jednat o osobu, která dosáhla plnoletosti. Užívání je doporučeno, ale odpovědnost nese samotný uživatel.

kratom zelený

Jak kratom užívat?

Určitě je dobré ke konzumaci přistupovat střízlivě a začít v malých dávkách. Pozorovat, jak se tělo chová a jaký má konzumace kratomu přínos pro organismus Právě v menších dávkách je zcela velkým pomocníkem a dodává dostatečnou energii. Ideální je připravit si nápoj, který budete pomalu popíjet a vychutnáte si jeho chuť. Postupně lze kratom dávkování upravit podle vlastního uvážení a potřeb. Obecně platí, že dávka do 5 gramů stimuluje a vyšší dávka působí jako sedativum. Samozřejmě to nelze brát jako pravidlo a také vliv na gramáž může být váha jedince. Nejlepší jsou vlastní zkušenosti.