Stěhování je náročná procedura, o tom se jistě nebudeme přít, ale stupeň náročnosti můžeme do jisté míry ovlivnit rozhodnutím, kdy se přestěhovat. Vybrat ten optimální termín není snadné už jen proto, že se jedná o plánování s předstihem několika týdnů, a my pochopitelně nemáme přímý vliv na to, co se bude odehrávat právě touto dobou v okolí našeho bytu. Například nelze přímo ovlivnit, zda se nestrhne letní bouřka s krupobitím, anebo zda v zimě nenapadne půl metru sněhu a bude nutné prodírat se závějemi před domem. Co však ovlivnit můžeme poměrně jednoduše, je stěhování v určitém dnu v týdnu.

kartonové krabice

Někteří lidé spoléhají na to, že se přestěhují v sobotu, případně v pátek večer, a v neděli jim zbude dostatek času na kompletní zabydlení v novém bytě. Představují si, že jim půjde práce od ruky, a že si ještě v neděli večer zajdou do restaurace na večeři, s přípitkem, kterým oslaví svůj důležitý životní krok. Ne vždy to však vychází podle plánovaných představ.

Víkend je málo – chtít stihnout všechno o víkendu znamená podlehnout stresující honičce. Pamatujte na to, že v pondělí musíte nastoupit do zaměstnání, a že byste se měli na to nejen dobře vyspat, ale také být fyzicky předem odpočatí. Ačkoli si vyberete spolehlivou stěhovací firmu stěhování bytů v Praze, která odvede práci precizně, na vás pak bude celá řada úkonů, s nimiž si musíte poradit sami.

balení knih při stěhování

Budete muset vše vybalit z krabic, umístit nábytek na své místo, možná pokládat koberec, instalovat svítidla, garnýže, spotřebiče, provádět úklidové práce a také odnášet z bytu použitý balicí a obalový materiál. Budete toho mít až nad hlavu a večer stěží budete mít náladu na posezení v restauraci. Nakonec to skončí objednanou pizzou a zjištěním, že přece jen je toho na vás moc.

Buďte prozíraví a termín stěhování raději přesuňte na čtvrtek a v pátek si vezměte volno. Případně se přestěhujte ve středu odpoledne a volno si vyberte i ve čtvrtek. Stres se vám bude vyhýbat velkým obloukem a do té restaurace si klidně můžete zajít i v sobotu a v neděli pro změnu třeba do kavárny s cukrárnou. V pondělí budete dostatečně odpočatí a svěží.