Máte děti a přemýšlíte, co jim na zahradu na hraní pořídit? Pak jsou skvělou volbou dětská hřiště. Můžete být velmi kreativní a hřiště si sestavit podle přání z různých herních prvků. Můžete využít již přímo navrhnutá hřiště a jenom si je doma smontovat a zabudovat. Nebo si můžete postupně nakoupit různé herní prvky a ty si různé na zahradu umístit a udělat tak třeba herní kouty pro děti různého věku.

Co nesmí na dětském hřišti chybět

Většina dětí miluje houpání, skákání, klouzání a zdolávání překážek. Ale samozřejmě to je individuální a tak hřiště můžete přizpůsobit pro své dítě podle toho, co má rádo. Ale s přibývajícím věkem a i více dětmi je třeba, aby hřiště bylo vhodné pro děti různého věku. Je možné také pořizovat doplňky a dokupovat herní prvky, které děti zaujmou s vyšším věkem.

dítě na hřišti

Ale tradičně bývají na hřištích houpačky, které lze přizpůsobit pro každý věk a i dospělý se na nich mohou s dětmi zhoupnout. Dále je dobré pískoviště. Skluzavka a různá lana, mosty, průlezky, tunely a horolezecká stěna. Děti se na nich učí poznávat svoje tělo a zdokonalovat jemnou a hrubou motoriku i koordinaci.

plastový domeček

Dále jsou skvělé dětské plastové domečky. Domečky lze vybrat z různých materiálů a v různém provedení. Je možné mít nízký domeček či vysoký domeček, ze kterého půjde skluzavka. Lehký a přenosný je právě plastový domeček, který zaujme hlavně menší děti. Domeček se dá dobře přemístit oproti dřevěným domečkům. V domečku mají děti svůj úkryt, soukromí a mohou si v něm hrát různé hry. Mohou tam mít kuchyňku, garáže, mohou v něm vyrábět, hrát si na obchod nebo do něho i schovávat hračky. Domeček tak rozvíjí i dětskou fantazii a děti si v něm velmi vyhrají. Pro větší děti je možné pořídit i větší dřevěný domeček. Můžete dětem navrhnout hřiště, které bude do tvaru něčeho, co je zajímá, jako třeba mašinky, traktoru či jen tradiční dětské hřiště se základními herními prvky. Děti si vyhrají na jakémkoliv hřiště. Budou rádi, že mají své vlastní hřiště a mohou si na něm užívat spousty zábavy.