Dovolené sice ještě nejsou, jezdí se většinou v létě, ale může se stát, že někdo na dovolenou pojede už teď, lidé si dovolené vybírají různě, většinou je to ale to samé a většina jezdí na dovolenou právě v létě. Není však nějakou raritou, že lidé jezdí na dovolenou v zimě, v tomto období se ale, pokud člověk chce za teplem, musí jezdit dál než kam se jezdí v létě, ne do Bulharska a podobně, protože byste si moc tepla neužili.

dovolená

Proto lidé většinou jezdí dál a pokud chtějí někde blízko, tak jezdí na lyže. Někdo miluje dovolenou na lyžích, někdo miluje dovolenou u moře, a my chápeme obojí, protože obojí má něco do sebe a má to své kouzlo. Lyže jsou fajn v tom smyslu, že my tu nemáme moc sněhu, takže lidé jezdí za sněhem, aby si mohli alespoň trochu zalyžovat, konkrétně takto jezdí milovníci lyží. Na druhou stranu lidé jezdí k moři proto, protože u nás moc léta a tepla není, obzvlášť logicky v zimě, takže lidé jezdí k za mořem. U nás je totiž v zimě něco mezi – je tu sice zima, ale nesněží. Proto lidé jezdí jinam.

kufr

Hodně lidí zajímá, ať už je to teď nebo v létě, co si mají s sebou na dovolenou přibalit. Hodně ale záleží na tom, kam jedete. Na lyže nebudete potřebovat maxi šaty s dlouhým rukávem, protože je jednoduše nevyužijete. Zato k moři ano, tam si vezměte něco elegantnějšího na večer, ať nechodíte oblečení pořád jen v šortkách a obyčejném tričku, to si pamatujte. K moři zas neberete teplé oblečení jako na lyže, takže se to opravdu liší podle toho, kam vlastně jedete a kam se chystáte. Také záleží na tom, na jak dlouho pryč jedete. Opravdu to ale nepřehánějte s množstvím věcí, které si s sebou vezmete. Pokud jedete k moři, některé věci si můžete klidně koupit. Zase si je nemusíte s sebou přibalit všechny, vždyť přeci tam někdo žije, takže je jasné, že vše, co koupíte u nás můžete koupit i tam. Ale počítejte, že cena bude vyšší.