Pro mnoho z nás patří automobil k tomu nejdražšímu, co vlastníme. Je tedy pochopitelné, že jej chceme, aby byl po dobu, kdy jej nepoužíváme, v bezpečí. Většinou příliš na výběr nemáme, avšak pokud vlastníme rodinný domek s pozemkem, máme hned několik možností. Samozřejmě jej můžeme zaparkovat jen tak na trávníku, avšak v tom případě bude vystaven všemu, od deště přes sníh a mráz až po nebezpečí, že jej zasáhne novoroční petarda. Je tedy jasné, že pokud si svého vozu alespoň trochu ceníme, není tato varianta ideální. Na výběr tedy máme buď garáž, nebo přístřešek na auto. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody, se kterými je potřeba při rozhodování počítat.

auto vyjíždějící z garáže

Není například pochyb o tom, že garáž je z hlediska ochrany mnohem lepší. Je však také podstatně náročnější na stavbu a také mnohem dražší. Navíc je k její stavbě potřeba stavební povolení, a to také není mnohdy snadné získat. Naproti tomu běžný přístřešek zvládne postavit šikovnější člověk i sám. Materiál také není ani zdaleka tak drahý a navíc stavba nebude trvat ani zdaleka tak dlouho. Ušetří se tím také podstatná částka peněz, což je zvláště v dnešní době velmi důležité.

jednoduchý dřevěný přístřešek

Problém může být v tom, že neposkytuje až takovou ochranu, především pak před teplotami. To znamená, že vás v zimě stále čeká oškrabávání oken. Na druhou stranu jej však ochrání před kroupami, větvemi a dalšími objekty, které by jej mohly poškodit. Výběr pak závisí také na velikosti pozemku a na tom, jak velkou část tomuto chceme obětovat. Na garáž bude totiž potřeba i mnohem více místa, neboť musí nejen umožňovat autu snadný vjezd, ale také řidič musí být schopen vystoupit, aniž by poškodil dveře. Je jasné, že konečné rozhodnutí bude záviset především na vaší finanční situaci. Je však dobré si uvědomit, že někdy může být lepší si připlatit. Koneckonců, auto není zrovna levná záležitost.