Zubař je nejen velmi obávanou zdravotnickou péčí, ale také velmi drahou. Proto je velmi důležité, nezanedbávat prevenci, dodržovat ústní hygienu a chodit na pravidelné preventivní prohlídky. Někdy je ale strach silnější než my, někdy je to lenost, někdy nedostupnost zdravotní péče. A snadno se stane, že péči o svůj chrup prostě zanedbáme a necháme to zajít až příliš daleko. To může mít za následek nezdravé zuby natolik, že budou potřebovat výrazný stomatologický zásah.

úsměv

Dokud máte na zubu jen malý kaz, oprava takového zubu vás nevyjde zrovna dvakrát draze. Malá bílá plomba se pohybuje v ceně kolem 1000 Kč. Čím je kaz větší, tím samozřejmě je potřeba i více plomby a cena roste. Někdy se zub zničí natolik, že je nutné nasadit na něj fasetu. Ceny za ní jsou různé, ale pohybují se v řádku několika tisíc.

Hodně často u zanedbaných zubů nastává také problém se zubními kanálky. Ty je třeba vyčistit, vyplnit a většinou je nutné ještě na zub udělat korunku. Cena za ošetření jednoho kanálku je zhruba 1000–2000 Kč. Keramická korunka vás poté vyjde v ceně 7000 – 12 000 Kč.

zubař

Někdy ale i přes veškerou snahu zubař nedokáže vaše zuby zachránit a některé musí zkrátka ven. V takovém okamžiku vám vzniká mezi zuby mezera, která není dobrá. Jednak je to poměrně velký zásah do estetiky vašeho chrupu, ale také se vám mohou zuby posunovat natolik, že i z poměrně rovných zubů vznikne křivý úsměv. Proto se hodně lidí uchyluje k zubním implantátům. Ty se pohybují v ceně kolem 20 000 Kč za jeden.

Jak vidíte, nový úsměv vás může vyjít na několik desítek tisíc a není problém se dostat i přes sto tisíc korun. Jenomže kde na to vzít? Některé zubařské ordinace dávají možnost svým pacientům nechat si opravit úsměv na splátky, ale není jich mnoho. Můžete třeba využít nejlevnější nebankovní hypotéku Nebankovní hypotéky.