Plastové přepravky jsou sice vyrobeny z materiálu, který si u zapálených ekologických odborníků oblibu zrovna nezískal, zároveň ale také mají dlouhou životnost, tudíž na tom z tohoto hlediska nemohou být zase tak špatně jako jednorázový igelitový sáček či taška. A při jakých činnostech se vám přepravky mohou skutečně hodit? Rozhodně jich není málo, protože e přepravky jsou skutečně multifunkčním výrobkem, který lze použít při mnoha různých činnostech a na mnoho různých způsobů. Proto se níže jedná jen o malý souhrn nápadů, jak lze tyto produkty použít v každodenních situacích.

broskve v přepravce

Uskladnění ovoce

Asi žádný šikovný zahradník (či zahradnice) nemá v úmyslu přijít o své pracně vypěstované ovoce nebo zeleninu v důsledku špatného skladování. Rozhodně není nejlepší lidově řečeno míchat hrušky s jablky, a proto není na škodu investovat do samostatných přepravek pro každý druh ovoce či zeleniny. Bezesporu je možné je takto uchovávat se sníženým rizikem kazivosti a plesnivění.

Organizace

Přepravky jsou často používány v obchodech na odlišení různých druhů zboží, doma to jde ale také. V garáži některé určitě najdou místo při třídění nářadí a o jejich použití ve sklepě či větší spižírně ani nemluvě.

jablka v bedně

Stěhování

A jsme zase u té organizace! Asi nikdo nemá zájem hledat v papírových krabicích, které se navíc při stěhování pod rukama někdy skutečně neopatrných pracovníků stěhovacích firem rozpadnou či jinak poničí, kde je zrovna talíř a kde potahy na postel. Přepravky se mohou při stěhování stát skutečně skvělým pomocníkem, a to i díky jejich pevné a odolné konstrukci. Pokud tedy přemýšlíte o koupi přepravek třeba i do vlastní domácnosti a stále se nemůžete rozhodnout, možná vám následující tipy při rozhodování mohou pomoci. A třeba si přepravky i u vás doma najdou své místo a využití, kterým usnadní každodenní život.