Čekáte miminko a nevíte si rady s výběrem kočárku? V dnešní době je už na výběr z hodně druhů a tipů, takže rozhodování není zdaleka lehké, pokusím se vám trochu poradit, jak vybírat. V první řadě je třeba si ujasnit, zda chcete kočárek do města nebo i do terénu. Pokud chcete, aby váš kočárek zvládnul i těžší terén pak je nejlepší kočárek s velkými koly, tak zvaný retro kočárek. I tento kočárek má ale své nevýhody, protože kolečka sami nezatáčejí a kočárek se musí při zatáčení nazvednout. Ale i modernější kočárky se zatáčecími koly si s terénem poradí, pokud kolečka zaaretujete tak, že jedou pouze jedním směrem.

retro kočárek

V dnešní době jsou velmi oblíbené kombinované kočárky, kdy můžete složit hluboký kočárek nebo sedačku a přikoupením sedačky vznikne kočárek 3v1. Důležitý je při výběru hlavně rozměr korby, miminko roste, a proto je důležité, aby v kočárku mělo dost prostoru, musíte počítat také s tím, že miminko v zimě potřebuje do kočárku také fusak, podle rad pediatrů, by mělo být miminko v hlubokém kočárku, dokud se samo neposadí, což je zhruba do 6 až 7 měsíců věku miminka. Také rukojeť je třeba dobře vybírat nejlépe tak aby se dala nastavit pro oba rodiče.

kočárek 3v1

Pokud už miminko zvládne samo sedět můžete vyměnit hluboký kočárek za sedačku, tady je potřeba si už při výběru kočárku rozmyslet, zda chcete sedačku, aby děcko vidělo na vás anebo po směru jízdy, aby mohlo sledovat okolí, protože čím je miminko starší, tím víc ho zajímají věci, co se dějí okolo něho. Důležité je také polohování zádíček, aby si miminko mohlo i lehnout a pohodlně si odpočinout. Při výběru je také dobré zvolit si košík pod kočárkem tak aby vám vyhovoval, pokud byste chtěli do něj uložit třeba větší nákup. Pro věci které potřebuje miminko, když se vydáte na delší procházku, jako jsou pleny, ubrousky, pití, už mají kočárky většinou tašku přímo na rukojeti. Důležitý je také výběr autosedačky tak, aby byla pro miminko bezpečná. Věřím, že teď už si s výběrem kočárku hravě poradíte.