Úspora času

Chytré spotřebiče se vyrábí i pro domácnosti, protože zde nám můžou pomoci v řadě činnostech. Mnohdy se dají přidat do chytré domácnosti, kterou snadno ovládáme přes mobilní telefon, a proto spotřebiče můžou pracovat během toho, kdy mi třeba ležíme v posteli a koukáme na film. Druhů je na výběr více, ale nás dnes bude zajímat především robotický vysavač, protože jestli máme koberce, tak vysávat musíme, abychom vysáli nepořádek a roztoče.

robotický vysavač

Intenzitu vysávání musí zvýšit, pokud s námi žije domácí mazlíček se srstí. Proč si takové zařízení zakoupit? V první řadě je to rozhodně úspora času, protože si jistě dovedete představit, co byste dělali radši místo vysávání. Mají poměrně malou výšku, a proto nemají problém projet pod postelí, topením a dalších prostorech. Oproti běžným strojům mají mnohem nižší hladinu zvuku, takže nás nebudou rušit, když třeba ve druhé místnosti pracujeme na nějaké své práci.

Nákup

Po rozhodnutí, že by se Vám takový pomocník doma hodil a rádi byste si jej pořídili, tak přichází na řadu výběr a následný nákup. Výběr bychom neměli podcenit, protože pochopitelně nějakou tu korunu stojí. Jako první se můžeme rozhodnout, zda chceme vysavač s navigací. Je pochopitelně dražší, ale má pokročilejší systémy, které zajistí efektivnější práci. Nejdříve totiž celý prostor prozkoumá a podle toho vyhodnotí efektivní trasu, po které se následně pohybuje, a proto je pohyb uspořádaný.

vysávání koberce

Některé vysavače si můžou zapamatovat více map, ze kterých vybíráme či na ně nastavíme kdy mají být uklizeny. V tu dobu můžeme být v práci, takže nás nebude nic rušit. Typ kartáče záleží na tom, jaký typ podlahy máte, přičemž nejlepších výsledků dosahuje kombinovaný. V dnešní době už je dobré volit zařízení s HEPA filtrem vyšší řady, protože ty mají velmi dobrou filtraci, což se hodí alergikům.