Začít s pravidelným sportováním musí být u lidí s vysokým tlakem pozvolné. Vhodně zvolená sportovní aktivita pomáhá rozšíření cév a tím i snazšímu průchodu krve. Což tlak snižuje. Rozhodně nemá cenu spěchat, když se připojují i další zdravotní neduhy. Jako je bolest kloubů či nadváha. Před každým tréninkem je potřeba celé tělo důkladně protáhnout. Snad nejlepším pomocníkem pro všechny, které trápí vysoký tlak, je chůze. Pohyb, pří kterém se celé tělo prokrví a vyplaví endorfiny hormony štěstí. A jako bonus zlepší i náladu a sníží stres. Což jsou rizikové faktory hypertenze.

Vysoký tlak snižuje i plavání

Pro začátek je dobré zvolit chůzi ve volnějším tempu. A postupně přidávat jak na rychlosti, tak na vzdálenosti, kterou zvládnete. Tento pohyb je především vhodný pro všechny, kteří trpí vyšší hmotností. Vyrážet do terénu je potřeba minimálně třikrát týdně. Alespoň po dobu jedné hodiny. Běh je následující disciplínou, kterou je možné si kromě snížení tlaku zvýšit hladinu dobrého cholesterolu a zrychlit metabolismus. Vhodnou kombinací je pro začátek střídání chůze s mírným během. A postupně tělo zatěžovat pohybem v náročnějším terénu.

Sportem proti vysokému tlaku

Jízda na kole je další sportovní aktivitou, která je doručována hypertronikům každého věku. Pro ty dříve narozené se na trhu objevila elektrokola. Která umožňují i pohyb lidem s nadváhou. Doporučován je do počátku terén spíše rovinatý a jezdit v kratších časových intervalech. A posléze na zátěži přidávat. Rovněž plavání je doporučováno na zlepšení cirkulace krve a odolnosti kardiovaskulárního systému. Je úplně jedno, jaký plavecký styl si zvolíte. Ať už to jsou prsa, kraul či znak. Jediné co je potřeba ohlídat, je teplota vody. Která by měla dostatečně ohřátá, aby tělo bylo pořád v teple. Vysoký krevní tlak lze snižovat i tancem. Což využívají především ženy. Tato terapie umožňuje snižovat napětí v těle a posléze zvládat náročné situace v běžném životě. Některé tance jsou prováděny ve dvojicích. Ale zpevňovat tělo je možné i samostatně. Při poslechu příjemné hudby dělá ladné pohyby tělo samo.