Politická krize se vyznačuje tím, že je to hlavně přechodná fáze. V krizi nejsou politikové schopni najít společné řešení. A to v mnoha případech a ohledech naprosto žádné. I přes všechny jejich snahy. A tím pádem to má dopad na naši společnost a její obyvatelstvo. Díky politické krizi jsou občané neustále udržovaní v nejistotě a jsou pochopitelně znatelně nervní. A to je třeba vyřešit. Dát jim určité jistoty, že se z toho najde východisko a nic jim v žádném případě nehrozí. Největší dopad na nás nepochybně má válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Česká republika se rozhodla, že se postaví na stranu Ukrajiny.

Evropská unie

A snaží se jí ze všech svých sil pomáhat. Ale jsou na tom biti občané naší země. Ukrajina se stala samostatným státem až v roce 1991. Ruský prezident Putin se neustále hájí tím, že Ukrajina byla vytvořena Ruskem a ruskými komunisty. Ukrajina vždy chtěla dosáhnout samostatnosti, protože docházelo k utlačování jejich jazyka, historie a tradic. Další konflikty byly v minulosti kvůli Krymskému poloostrovu. Ten se v roce 1991 stal autonomní republikou Krym a spadal pod území Ukrajiny. V roce 2014 a poté i v roce 2015 byly podepsány mírové dohody. Putin v současné době podepsal dekrety, kde Rusko uznává nezávislost Doněcké lidové republiky a Lohanské lidové republiky. A následně obvinil Ukrajinu, že chystá nové vojenské operace právě v Dombasu. Rusku totiž také vadí, že Ukrajina spolupracuje s Amerikou a NATEM a chtěla do něj v minulosti vstoupit. S leaders obou republik podepsal Putin dohody.

teroristi

A hned vzápětí v obou republikách zahájil mírovou misi. Evropská unie a NATO uvalily sankce na Rusko v ohromných dávkách. Ale nakonec z toho Rusko ještě získává profit. Nejlepší řešení jak pro nás, tak pro Ukrajinu a Rusko by bylo příměří. Další možností by bylo, že by se konflikt stal trvalým. Evropská unie by tím pádem musela co nejrychleji vyřešit problém s přísunem plynu pro své obyvatele. Včetně naší České republiky. A poslední možností by bylo vypuknutí války mezi NATEM a Ruskem. Ale této možnosti se snaží NATO jakkoliv vyhnout. Protože následky by to mělo obrovské. Dalo by se mluvit o třetí světové válce. A nikdo si nedokáže a ani nechce představit jaké všechny hrůzy bychom mohli zažít.