Jsou lidé, kteří si naivně myslí, že když se dostane do nějaké společnosti, nikdo si je nebude dobírat a už nikdy se nestanou terčem posměšků. Člověk by se ale mohl divit, protože terčem posměšků se může stát každý a to kdykoliv a kdekoliv. Dokonce i samotná společnost se může člověku vysmát, z čehož daný člověk nemusí být nadšený a to zejména, pokud to daná společnost dělá za zády daného člověka.

Bohužel lidé jsou takoví, jací dnes jsou. Dříve to nebývalo takové, že by se jeden druhému vysmíval. Dříve si právě lidé pomáhali a to zejména v době největší nouze. Dnes vám jen těžko někdo pomůže, pokud je to potřeba.

dvě dívky

Na vesnicích je to ještě takové, že když se lidé znají, pomohou si. Pokud jste ale ve městě a žijete v bytovém domě s cizími lidmi, se kterými se ani nezdravíte, neměli byste očekávat pomoc v době, kdy nastane problém.

Místo toho, aby vám lidé pomohli, vás budou za zády pomlouvat. Určitě by bylo mnohem lepší, pokud by vám daní lidé řekli do očí, co si myslí nebo nemyslí, ale mnohé společnosti volí právě to, že člověka pomlouvají a vysmívají se mu za zády, i když by skutečně nemuseli.

Kolikrát by se mohlo klidně stát, že pokud by bylo danému člověku něco řečeno přímo, je možné, že by si to vzal k srdci a něco s tím udělal. Rozhodně je to možné, ale na něco takového lidé nemyslí a raději se vysmívají nebo pomlouvají, jak se dá, protože z toho mají radost a dělá jim to dobře.

smích lidí

V dnešní společnosti je rozhodně těžké někomu věřit, protože nikdy nevíte, kdy někdo, komu jste svěřili nějaké informace o vás, dané informace řekne někomu dalšímu a společně se budou daní lidé smát a dělat si legraci z problémů, se kterými se potýkáte a které hlavně považujete za velmi těžké a komplikované.

Bohužel je skutečně potřeba dávat pozor na to, s kým co řešíte, abyste se nestali terčem posměšků. Lidé jsou dnes velmi zlí a je to čím dál horší.