Svatba je událost, kdy se berou dva lidé a začínají tak tvořit novomanželský pár, čímž zpečetí svou lásku a řeknou si novomanželský slib a své ano. Je to oslava právě tohoto aktu a lidé, kteří jsou na svatbu pozvaní jsou většinou blízcí novomanželů nebo jejich rodina. Na svatbu v kostele se může podívat kdokoliv, protože je to veřejné místo, ale později se všichni po obřadu odeberou na hostinu a program a tam už to veřejné není. Proto obřad jako takový může sledovat kdokoliv. Někteří jsou tedy pozváni jen na obřad, někteří i na hostinu, nebo tedy ke svatebnímu stolu.

svatba

Pokud jste dostali pozvánku pouze na obřad, bude tam napsána pouze informace o samotném obřadu a nikde se nedočtete, kde bude probíhat následující program. Pokud jste pozváni i ke svatebnímu stolu, jak se říká, budete tam mít i informace ohledně hostiny a hostitelé s vámi počítají. Běžte tam, alespoň se dobře najíte a pobavíte se! O zábavu na svatbu se starají novomanželé, nebo si někoho najmou a ten se o zábavu postará. Většinou je právě někdo najat, aby celý program buď moderoval, nebo aby přijel alespoň ukázat nějaké představení. To samé hudba, ta se také najímá a dost často na svatbě uslyšíte živou hudbu, což je také super zážitek, takže rozhodně pokud jste na svatbu pozváni, přijďte.

svatba

Musíte to ale novomanželům také nějak vrátit v podobě svatebního daru! Buď dáte dvojici nějaký společný dar pro oba, nebo jim dáte peníze. Lepší je vymyslet dárek, protože u peněz budete mít problém zvolit správnou výši, budete se bát o to, že je to málo nebo hodně. Zvolte tedy nějaký super svatební dar za vaši přijatelnou cenu, která vás nějak neodstřelí. Na svatbu přijďte oblečeni formálně, jedná se o společenskou událost a musíte tímto projevit úctu k ostatním lidem, snažte se tedy pěkně upravit a dbejte na to, ať vám to sluší, ale ne víc než nevěstě a ženichovi! Ať vás ani nenapadne si vzít v ten den bílé šaty!