Sedací vaky v mnoha bytech již zdomácněly. Nahrazují tu klasické sedací soupravy a jejich výhody spočívají např. ve značné flexibilitě, pohodlí, pastelových barvách, nízké hmotnosti a snadné údržbě (zejména ty s nylonovým potahem). Další pozitivní vlastností je jejich víceúčelovost.

Sedací vak jako pelíšek

Některá domácí zvířata, zejména psi a kočky, vyhledávají teplá a měkká místa, kde ulehají a odpočívají. Vybírají si je vysloveně intuitivně a je jim úplně jedno, zda se jedná o značkový pelíšek s firemním logem známého výrobce, vystlaný paměťovou pěnou, za dva a půl tisíce korun, anebo o docela obyčejnou kartonovou krabici, v níž se nachází hřejivé papírové úlomky.

posezení na sedacích vacích

Pokud dáte vašim mazlíčkům na vědomí, že si mohou lehnout na plochu sedacího vaku, možná toho využijí, protože polystyrenové kuličky EPS perfektně izolují tělesné teplo a jsou v tomto směru lepší, než mnohé jiné materiály. Vak je samozřejmě dostatečně měkký, takže vám třeba vaše doga zabere na vaku veškerý prostor a nebude se s vámi chtít o něj dělit.

dívka na sedacím vaku

Sedací vak pro spaní

Velké sedací vaky ve výprodeji Beanbag s označením Duo se dají zcela rozložit a položit na zem tak, že vytvoří obdélníkové lůžko, např. o rozměrech 140 x 190 cm, což je dostatečně velká plocha pro spaní pro děti i pro dospělé. Vak si můžete vzít do zahradního altánu anebo jej rozložit v pokoji, pokud k vám přijede návštěva a bude chtít u vás přespat. Velkou výhodou těchto výrobků je, že mají nízkou hmotnost, jen kolem osmi kilogramů, takže nesnadno přenesete z místa na místo i jednou rukou.

Vak pro práci s počítačem

Práce na notebooku se může odehrávat u psacího stolu, ale mnozí lidé se s ním rozvalí na koberci nebo ulehnou do postele. Se sedacím vakem to také jde, můžete zaujmout polohu v polosedu s notebookem na klíně, anebo si na vak, posazený na výšku, sednout rozkročmo a notebook položit před sebe. Další možností je turecký sed se zkříženýma nohama anebo posezení na vaku u nízkého konferenčního stolku.