Cesta kolem světa - DEN PRVNÍ

Cesta kolem světa - DEN PRVNÍ

Příběh začíná 2. října roku 1872 v Londýně a jeho hlavními hrdiny jsou bohatý, osamělý a svobodný anglický gentleman Phileas Fogg se svým francouzským sluhou Passepartoutem...Tak začíná popis slavného románu Cesty kolem světa, který nenapsal nikdo jiný, než Jules Verne. Ovšem náš příběh je trochu mladšího ražení a odehrává se v srpnu roku 2013 a průvodcem není nikdo jiný, než osamělý, svobodný a chudý jak kostelní myš, první český plyšový gentleman Kabir se svým parťákem Amirem - vychrtlým chrtem, který v soutěži dostal nejvíce hlasů. Dokáže Kabir s Amirem obrazit svět za 8 dní, 8 hodin a 8 minut?

Na letiště jsme dorazili s tříhodinovým předstihem. Kolega Amir přijel doporučeně už včera večer poštou. Nechtěl jsem to zmiňovat, ale přijel v krabici od bábovky. Na letiště jsme dorazili s tříhodinovým předstihem. Kolega Amir přijel doporučeně už včera večer poštou. Nechtěl jsem to zmiňovat, ale přijel v krabici od bábovky.

Až před odletovou cedulí nám došlo, že vlastně ani já ani Amir neumíme číst. Až před odletovou cedulí nám došlo, že vlastně ani já ani Amir neumíme číst.

Nedal jsem na sobě tu negramotnost znát a hledal L jako Londýn - L jako Lementál. Nedal jsem na sobě tu negramotnost znát a hledal L jako Londýn - L jako Lementál.

Udělali jsme si pár foteček do rodinného alba na památku a tím postavili odletovou halu trochu na nohy. Udělali jsme si pár foteček do rodinného alba na památku a tím postavili odletovou halu trochu na nohy.

Když jsem se fotil já, byl ještě v odletové hale klid. Když ale na zábradlí vyskočil Amir ozvalo se hlášení. ,,Cestující Kabir a Amir, letící na lince do Londýna, ať se urychleně dostaví k východu A5, jinak budou vyloučeni z přepravy!´´ A tím pádem bylo po klidu. Když jsem se fotil já, byl ještě v odletové hale klid. Když ale na zábradlí vyskočil Amir ozvalo se hlášení. ,,Cestující Kabir a Amir, letící na lince do Londýna, ať se urychleně dostaví k východu A5, jinak budou vyloučeni z přepravy!´´ A tím pádem bylo po klidu.

Vím že byl fofr, ale zasekl jsem se, že bez omotanýho kufru nejedu. Vím že byl fofr, ale zasekl jsem se, že bez omotanýho kufru nejedu.

A než jsme se nadáli, kufry zmizely a my jsme byli paralyzování. A než jsme se nadáli, kufry zmizely a my jsme byli paralyzování.

Asi po dvou hodinách nás uklízecí četa v doprovodu s ochrankou vyvezla před halu a ať koukáme zmizet. Asi po dvou hodinách nás uklízecí četa v doprovodu s ochrankou vyvezla před halu a ať koukáme zmizet.

Říkám to nerad, ale tohle byl náš Londýn. No nic, podrbali jsme se s Amirem za uchem a vymysleli náhradní plán... Říkám to nerad, ale tohle byl náš Londýn. No nic, podrbali jsme se s Amirem za uchem a vymysleli náhradní plán...

Výsledky soutěže o Parťáka na cestu kolem světa za 8 dní, 8 hodin a 8 minut najdete ZDE.

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100