Kabir na Tourfilmu

Kabir na Tourfilmu

Obří červencovej filmovej festival ve Varech zná každej. Ale! Už od roku 1967 se tamtéž koná i komorní festiválek cestopisů Tourfilm a tam já jsem se šel mrknout!

Jakmile vlezete do Thermalu, už jste na cestách! Prakticky už na schodech díky nazdobenému zábradlí. Jakmile vlezete do Thermalu, už jste na cestách! Prakticky už na schodech díky nazdobenému zábradlí.

Letošním tématem byly Velikonoční ostrovy, takže tam všude stály tyhle dekorace - známé sochy, které rozhýbal pan Pavel Pavel.
(Tomuhle pánovi závidím, může totiž slavit svátek i se svým příjmením!) Letošním tématem byly Velikonoční ostrovy, takže tam všude stály tyhle dekorace - známé sochy, které rozhýbal pan Pavel Pavel.
(Tomuhle pánovi závidím, může totiž slavit svátek i se svým příjmením!)

Hrozně jsem se chtěl u sochy vyfotit a neodradilo mě ani to, že jsem vedle ní malej jak blecha. Hrozně jsem se chtěl u sochy vyfotit a neodradilo mě ani to, že jsem vedle ní malej jak blecha.

Všude visely krásný obrázky z Rapa Nui.
(A všude bylo taky děsný přítmí, takže fotky mi nevyšly nic moc.)
Říkal jsem si, že mi ty sochy připomínají myši. Všude visely krásný obrázky z Rapa Nui.
(A všude bylo taky děsný přítmí, takže fotky mi nevyšly nic moc.)
Říkal jsem si, že mi ty sochy připomínají myši.

Jako, podoba tam je, ne? Takhle z pravýho profilu... Jako, podoba tam je, ne? Takhle z pravýho profilu...

...a z levýho... ...a z levýho...

A vleže nejvíc, žejo? A vleže nejvíc, žejo?

Je to jasný, jsou to myši. Pusu na to! Je to jasný, jsou to myši. Pusu na to!

Hledal jsem místo, kde by byl klid a hlavně dost světla na to, abych si přečetl program. Bar bude dobrej! Hledal jsem místo, kde by byl klid a hlavně dost světla na to, abych si přečetl program. Bar bude dobrej!

Káva a brožurka, to je moje. Káva a brožurka, to je moje.

Jé, za chvíli tu bude povídat Anča Polívková!
Byla totiž jako člen podpůrnýho týmu na závodu La Carrera Panamericana, na kterým už závodil její dědeček, kterej prodával auta Porsche, který vyráběl pan Ferdinand Porsche, kterej podle tohohle závodu pojmenoval svý vozy Carrera, který byly sportovní a měly čtyři hřídele. Tak! Jé, za chvíli tu bude povídat Anča Polívková!
Byla totiž jako člen podpůrnýho týmu na závodu La Carrera Panamericana, na kterým už závodil její dědeček, kterej prodával auta Porsche, který vyráběl pan Ferdinand Porsche, kterej podle tohohle závodu pojmenoval svý vozy Carrera, který byly sportovní a měly čtyři hřídele. Tak!

Be-se-da! Be-se-da! Be-se-da! Be-se-da!

Anička povídala hezky, ale vyfotit se moc nedala. Teda, ne že by měla námitky, ale bylo tam takový intimčo, že z ní vyšla jen taková skvrna za mým uchem. To je ona, Anna :) Anička povídala hezky, ale vyfotit se moc nedala. Teda, ne že by měla námitky, ale bylo tam takový intimčo, že z ní vyšla jen taková skvrna za mým uchem. To je ona, Anna :)

Pak jsem se byl ještě podívat na nějakých filmech a to už bylo na focení úplně zabitý, páč tam byla tma. Ale stejně: Nejvíc se mi líbil film o polární záři. Pak jsem se byl ještě podívat na nějakých filmech a to už bylo na focení úplně zabitý, páč tam byla tma. Ale stejně: Nejvíc se mi líbil film o polární záři.

A pak se to stalo: Když jsme odcházeli, uviděl jsem tenhle obrázek moře.
Začaly mi poskakovat nohy, zapalovat se lejtka, v hlavě se mi balil baťoh a já tak strašně zatoužil vyrazit zase na pořádnou cestu... A pak se to stalo: Když jsme odcházeli, uviděl jsem tenhle obrázek moře.
Začaly mi poskakovat nohy, zapalovat se lejtka, v hlavě se mi balil baťoh a já tak strašně zatoužil vyrazit zase na pořádnou cestu...

Z festivalu jsem odcházel s normální cestovní horečkou.
Dvounožci povídaj: "Neboj, to se nějak zařídí!"
Tak jsem zvědavej. Fakt zvědavej! ;) Z festivalu jsem odcházel s normální cestovní horečkou.
Dvounožci povídaj: "Neboj, to se nějak zařídí!"
Tak jsem zvědavej. Fakt zvědavej! ;)

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100