Kabir po svých v Nepálu a Indii

Kabir po svých v Nepálu a Indii

Jednoho dne na jaře přišel mail: Milý Kabire, je nám jasný, že Severní pól překoná málo co, ale na přelomu září a října se chystáme do Indie a Nepálu. Nechceš se přidat? Jel jsi někdy na střeše vlaku? My to v plánu úplně nemáme, ale kdybys to chtěl vyzkoušet... Neváhal jsem ani minutu. Jmenuju se přece Kabir, takže jestli někam v životě musím, tak je to Indie. Šel jsem odepsat a hledat očkovací průkaz.

Podzim tu byl coby dup. Odlítáme z Prahy. Jestli se někomu zdá, že mám pupek, že mi ani mikina nejde přetáhnout, tak má pravdu. Všichni mě varovali, že v Indii je hlad a bída, tak jsem tři neděle nedělal nic jinýho, než vařil a žral. Podzim tu byl coby dup. Odlítáme z Prahy. Jestli se někomu zdá, že mám pupek, že mi ani mikina nejde přetáhnout, tak má pravdu. Všichni mě varovali, že v Indii je hlad a bída, tak jsem tři neděle nedělal nic jinýho, než vařil a žral.

Všechno kapesný, co jsem doma dostal, jsem utratil ve Frankfurtu při přestupu na letišti. A zase za žrádlo... Všechno kapesný, co jsem doma dostal, jsem utratil ve Frankfurtu při přestupu na letišti. A zase za žrádlo...

Na letu z Frankfurtu do Dilí jsem viděl celou filmotéku. Samozřejmě jsem ničemu nerozumněl, ale nedal jsem na sobě nic znát - jako vždycky. Hlavně mlžit... Na letu z Frankfurtu do Dilí jsem viděl celou filmotéku. Samozřejmě jsem ničemu nerozumněl, ale nedal jsem na sobě nic znát - jako vždycky. Hlavně mlžit...

Pak přišla Luft - letuška, která mi přinesla polštář, deku, prášek proti pálení žáhy - jsem to zase jednou přehnal. Ale pak mě jemně pohladila po hlavě a popřála mi Gute Nacht. Nezbývalo tedy nic jiného, než zvrátit hlavu, dvakrát mlasknout a doufat, že mi během spánku slehne.  Pak přišla Luft - letuška, která mi přinesla polštář, deku, prášek proti pálení žáhy - jsem to zase jednou přehnal. Ale pak mě jemně pohladila po hlavě a popřála mi Gute Nacht. Nezbývalo tedy nic jiného, než zvrátit hlavu, dvakrát mlasknout a doufat, že mi během spánku slehne.

V Patanu jsem vyfasoval vlastní vstupenku na prohlídku starého města. Poprvé jsem někde nebyl na černo nebo zmáčklej v baťohu mezi objektivem a papírovýma kapesníkama.  V Patanu jsem vyfasoval vlastní vstupenku na prohlídku starého města. Poprvé jsem někde nebyl na černo nebo zmáčklej v baťohu mezi objektivem a papírovýma kapesníkama.

Na letišti v Kathmandu. Zatímco se ostatní jdou vyčůrat dělám si památeční fotku letenky do Pokhary. Na letišti v Kathmandu. Zatímco se ostatní jdou vyčůrat dělám si památeční fotku letenky do Pokhary.

Začátek treku směr Annapurna Basecamp. Tady si všichni ještě občas poskočí a náplasti na puchýře zůstávají zatím jenom v baťohu... Začátek treku směr Annapurna Basecamp. Tady si všichni ještě občas poskočí a náplasti na puchýře zůstávají zatím jenom v baťohu...

Po cestě jsme potkali tibetské prodejce šperků. Ženská část výpravy a kupodivu i já jsme nedokázali odolat. Po cestě jsme potkali tibetské prodejce šperků. Ženská část výpravy a kupodivu i já jsme nedokázali odolat.

...a netrvalo dlouho a tibetský prodejce nedokázal odolat taky. Vrhl se po mně a nabízel za mě dvoje naušnice. Uplně ve mě hrklo. Naštěstí mě nedali. Zase jednou v životě klika. ...a netrvalo dlouho a tibetský prodejce nedokázal odolat taky. Vrhl se po mně a nabízel za mě dvoje naušnice. Uplně ve mě hrklo. Naštěstí mě nedali. Zase jednou v životě klika.

Měl jsem nastudovat trasu na druhý den. Ale...počkejte. Lonely planet. Vždyť je to v angličtině? Sakra, kdo to koupil? Opět mlžím. Takže jdeme tudy - za mnou! Měl jsem nastudovat trasu na druhý den. Ale...počkejte. Lonely planet. Vždyť je to v angličtině? Sakra, kdo to koupil? Opět mlžím. Takže jdeme tudy - za mnou!

Pro všechny, kdo dokáží vidět skrz mlhu nebo mají bujnou fantazii - tam v dálce je možné vidět Annapurnu. Pro všechny, kdo dokáží vidět skrz mlhu nebo mají bujnou fantazii - tam v dálce je možné vidět Annapurnu.

Anapurna trek -  stále mlha a mírně prší. Což je vidět i na těch mých pěti chlupech, který mi musí natřepat pro focení. Anapurna trek - stále mlha a mírně prší. Což je vidět i na těch mých pěti chlupech, který mi musí natřepat pro focení.

Konečně zastávka na oběd. Konečně zastávka na oběd.

Po obědě a po celý zbytek cesty odmítám jít. Bolí mě úplně všechno. Nejdříve se výprava dohaduje, zda mě tam nechají nebo mě někdo veme. Dělám oči, kňučím a nakonec vyhrávám. Po obědě a po celý zbytek cesty odmítám jít. Bolí mě úplně všechno. Nejdříve se výprava dohaduje, zda mě tam nechají nebo mě někdo veme. Dělám oči, kňučím a nakonec vyhrávám.

Už vím, kde leží Pokhara a jak to vypadá v tibetském uprchlickém táboře. Už vím, kde leží Pokhara a jak to vypadá v tibetském uprchlickém táboře.

Stále v uprchlickém táboře. Stále v uprchlickém táboře.

Stačilo jedno nasátí ze sklenice a byl jsem králem večera.  Stačilo jedno nasátí ze sklenice a byl jsem králem večera.

V Pokhara - Peace Pagodě jsem skopnul boty, které jsem neměl a šel se podívat nahoru. V Pokhara - Peace Pagodě jsem skopnul boty, které jsem neměl a šel se podívat nahoru.

Vidíte mě? Jsem na devátém schodu a mávám. Vidíte mě? Jsem na devátém schodu a mávám.

K večeři byla pravá nepálská večeře - to co následovalo dvě hodiny poté, prý bylo také pravé nepálské. K večeři byla pravá nepálská večeře - to co následovalo dvě hodiny poté, prý bylo také pravé nepálské.

V jednom parku jsme objevili  umělé Himálaje. Tak jsem se cvičně vyfotil. A nemůžu se dočkat, až uvidím ty pravé. V jednom parku jsme objevili umělé Himálaje. Tak jsem se cvičně vyfotil. A nemůžu se dočkat, až uvidím ty pravé.

V Kathmandu na v Durbar Square. Abych neměl špinavý kožich, tak mě museli podložit. V Kathmandu na v Durbar Square. Abych neměl špinavý kožich, tak mě museli podložit.

V Kathmandu na střešní terase nad městem. Už jsme tady pár dní a tím pádem můžu konečně přetáhnout mikinu přes pupek. V Kathmandu na střešní terase nad městem. Už jsme tady pár dní a tím pádem můžu konečně přetáhnout mikinu přes pupek.

Ve Váránasí jsem odhodil mikinu a zabalil se do sárí. Samozřejmě jenom pod podmínkou, že bude něco k jídlu. Vyfasoval jsem indický chleba a protože jsem měl hlad, tak se po něm jenom zaprášilo. A kde mám vlastně levou ruku? Ve Váránasí jsem odhodil mikinu a zabalil se do sárí. Samozřejmě jenom pod podmínkou, že bude něco k jídlu. Vyfasoval jsem indický chleba a protože jsem měl hlad, tak se po něm jenom zaprášilo. A kde mám vlastně levou ruku?

Ve Váránasí stačí jenom stát a koukat. Ve Váránasí stačí jenom stát a koukat.

Krávy byly všude a mohly všechno. Prý Kabire, doběhni ji podrbat. Jasný, že jsem nešel... Krávy byly všude a mohly všechno. Prý Kabire, doběhni ji podrbat. Jasný, že jsem nešel...

Ve Fatehpur Sikri jsem se chtěl vyfotit, ale než cvakla závěrka, tak mě ten dotyčný pán ve žlutém triku chytnul pod krkem a začal utíkat. Trvalo tři hodiny, než mě opět našli a za dva dolary mě vykoupili. Myslím, že po tomhle zážitku mám zase o tři šedivé chlupy víc... Ve Fatehpur Sikri jsem se chtěl vyfotit, ale než cvakla závěrka, tak mě ten dotyčný pán ve žlutém triku chytnul pod krkem a začal utíkat. Trvalo tři hodiny, než mě opět našli a za dva dolary mě vykoupili. Myslím, že po tomhle zážitku mám zase o tři šedivé chlupy víc...

Tuhle fotku jsem zveřejňovat nechtěl, ale bylo to poprvé, tak by to tu nemělo chybět. V momentě, kdy mě vykoupili, se mi úlevou podlomily kolena a já poprvé v životě omdlel... Tuhle fotku jsem zveřejňovat nechtěl, ale bylo to poprvé, tak by to tu nemělo chybět. V momentě, kdy mě vykoupili, se mi úlevou podlomily kolena a já poprvé v životě omdlel...

Musel jsem si dát dvacet, abych se zase srovnal. Musel jsem si dát dvacet, abych se zase srovnal.

Slabost mě přešla šmahem a už jsem zase škemral. Nepůjčili mi to. Prý nedošáhnu na pedály. No a na to nebylo co říct, tak jsem potupně naskočil... Slabost mě přešla šmahem a už jsem zase škemral. Nepůjčili mi to. Prý nedošáhnu na pedály. No a na to nebylo co říct, tak jsem potupně naskočil...

Kdo se může pochlubit, že sebou třísknul před Taj Mahalem a ještě to má zdokumentovaný?   Kdo se může pochlubit, že sebou třísknul před Taj Mahalem a ještě to má zdokumentovaný?

Dál mě ale nepustili. Do Taj Mahalu myši nesmí a tak jsem putoval do úschovny. Samozřejmě jsem byl pak dvě hodiny a dvacet minut uraženej. Dál mě ale nepustili. Do Taj Mahalu myši nesmí a tak jsem putoval do úschovny. Samozřejmě jsem byl pak dvě hodiny a dvacet minut uraženej.

A dál už ani krok. Přeci jenom hadi a myši to nejde dohromady.  Všichni moc dobře víme, jak to ta příroda vymyslela - kdo z koho. A dál už ani krok. Přeci jenom hadi a myši to nejde dohromady. Všichni moc dobře víme, jak to ta příroda vymyslela - kdo z koho.

Taj Mahal - BEZ KABIRA! Safra, tohle je jediný místo na světě, kam mě nepropašovali. To je výzva pro další cestu! Taj Mahal - BEZ KABIRA! Safra, tohle je jediný místo na světě, kam mě nepropašovali. To je výzva pro další cestu!

V Dilí před odletem jsme se stavili ještě v památníku strejdy Gandhiho. A ač jsem značně zhubnul, tak jsem se tady stejně cítil jako sud. V Dilí před odletem jsme se stavili ještě v památníku strejdy Gandhiho. A ač jsem značně zhubnul, tak jsem se tady stejně cítil jako sud.

Jo a málem bych zapomněl....Viděl jsem je na vlastní myší oči. Dámy a pánové, myši a myšice - to jsou oni: HIMÁLAJE Jo a málem bych zapomněl....Viděl jsem je na vlastní myší oči. Dámy a pánové, myši a myšice - to jsou oni: HIMÁLAJE

Mockrát díky, že jste mě vzali s sebou - příští rok jedu zase. A kam? To se nechte všichni překvapit. Přece vám to tady nevyžvaním rok předem....

 

 

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Fotokabir

Nelidské fotopříběhy ze všech koutů a děr světa. Příběhy a reportáže, to je "Fotokabir".

Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka. Jan Werich

10.4.2014 Citáty

WebTop100