Konzert, vernisáž a bazar na podporu kuchařek bez domova

Konzert, vernisáž a bazar na podporu kuchařek bez domova

Benefit na vybudování kuchyně pro kuchařky bez domova se uskuteční 16. ledna 2014 v pražském klubu Pilot (Donská 19, Praha 10). Hudebně projekt sdružení podpoří kapely Zuby nehty, The Chancers a Kazety. Proběhne vernisáž fotografií "Můj svět" - mix snímků z našich a azylových domovů. Ochutnáte vegetariánské dobroty a polévky kuchařek bez domova. Zároveň se v prostoru klubu bude konat bazar a dražba oblečení. Vstupné je 100 korun.

Co je to projekt Jako doma a kdo jsou to kuchařky bez domova? Nemají domov, ale rády vaří a o své umění se chtějí podělit s ostatními. Myšlenka kuchařek bez domova se zrodila s uvědoměním, že mnohé klientky azylových domů by se chtěly nějak přínosně zapojit do společnosti, ale bohužel je to (kvůli hlubokému znevýhodnění) často obtížné. Sdružení Jako doma proto nabízí lidem bez přístřeší možnost, aby veřejně prezentovali své umění a sami tím napomohli změně společenského vnímání bezdomovectví.

Stánky s jídlem z dílny kuchařek jsou umístěny na různých farmářských trzích v Praze a stávají se zde místem setkávání veřejnosti a lidí bez domova. Umění nezvyklých kuchařek je doprovázeno fotografickou výstavou na téma bezdomovectví. Cílem této aktivity je prolomení bariér mezi veřejností a lidmi bez domova. Je známo, že veřejnost a lidé bez domova jsou na míle vzdáleni. Obestřeni neporozuměním, stigmatem a studem, často jim nezbývá než se uzavřít do samoty a odloučení.

Více o projektu Jako doma naleznete na stránkách www.jakodoma.org

Já nevím jak vy, ale já jsem rád, že někdo něco dělá a sanží se pomoci. Určitě se půjdu podívat. Mezitím mě ale chytil za plyš hlad a tak se odebírám listovat do své spižírny

Sdílet FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ MailE-mail

Další články z rubriky

Kabir doporučuje

Do redakce nám pravidelně chodí spousta tipů o čem mám napsat, co si mám přečíst, co mám jet navštívit, co kdo chce doporučit ostatním. Proto jsem jako správný šéfredaktor chtěl vyjít vstříc a v této rubrice najdete moje postřehy a tipy. Ať už se jedná o knížky, památky, výstavy, zoologii, paleontologii, ekologii, legii či legíny...

WebTop100